З'ясування відносин при дитині

Нікуди не дінешся — в сім'ї не завжди погоджуєшся зі своїм обранцем. Коли немає дітей, тоді в будь-який час дня і ночі ми «маємо право» з'ясувати стосунки або висловити своє невдоволення. Зовсім інша справа, коли в будинку з'являється маленьке диво — дитина, яка не повинен чути ні звуку підвищених тонів батьків.

З'ясовувати стосунки при дитині недозволено — це правило! Але чи завжди ми дотримуємося це правило?

Сусіди моєї подруги

Ми гостювали у подруги і вже збиралися йти. На годиннику 23:20, а за стінкою у сусідів моєї подруги тільки починається найцікавіше — з'ясування стосунків. Через тонкощі стін ми всі добре чуємо. Чоловік збирається на рибалку, а його дружина кличе свого обранця на дачу, де город потрібно привести в порядок.

У цих сусідів, які не давали іншим спокійно відпочивати в такий пізній час, є трирічний син. Як бачите, вони абсолютно не поважають дитини, якщо дозволяють сваритися при ньому. Маленького спочатку не було чутно, але після кількох гучних нецензурних виразів і гуркоту, малюк за стіною почав плакати.

Не важко уявити, який настрій був у дитини, адже всі його однолітки давно вже сплять і дивляться солодкі сни. А замість цього його батьки вирішили показати йому приклад для наслідування — покричати, покричати мати, погрохотать і т. д.

Ніжна дитяча психіка

Дитяча психіка — тонка матерія, яку легко поранити, після чого вона може розвиватися абсолютно в іншому напрямку, ніж потрібно. Якщо батьки хочуть бачити свою дитину здоровою і позитивним, вони просто зобов'язані стримувати свої негативні емоції і не показувати їх при дитині.

Скажу з власного досвіду: «Це надважке правило, але треба старатися!». Коли в моїй родині починають загострюватися відносини або мирно не вирішується якесь питання, я відправляю дитину грати в свою кімнату, включаю йому мультик або віддаю дідуся.

Таким чином ми залишаємося з чоловіком і проблемою наодинці, можемо зосередитися на її якнайшвидшому вирішенні не травмуємо ніжну дитячу психіку нашими дурними дорослими проблемами .

Через чотири роки, які мій Назар вчив нас з чоловіком дотримуватися спокій і не переходити на крик по дрібницях, він почав робити зауваження дідуся і бабусі, і навіть далеким родичам, які не навчилися стримувати емоції при дитині.

Просте зауваження Назара:" В сім'ї не кричать!" — доводить те, що дитина цінує спокій у нашій родині. Для дитини сім'я — це центр Всесвіту. Для малюка родина повинна бути захистом, а не полем бою.

Якщо людина зважилася народити дитину, він зобов'язаний його виховати, а значить, повинен піклуватися не тільки про ситості дитячого шлунка і красивою одязі, але й про збереження і розвиток його внутрішньої гармонії.