Зубна щітка приносить шкоду?

Так, зубна щітка приносить шкоду, коли пройшов термін служби. Стоматологи не даремно нам говорять про те, що зубну щітку потрібно міняти після трьох місяців її використання. Це не спосіб змушувати вас більше витрачатися, а турбота про ваше здоров'я.

Зазвичай після трьох місяців щоденного застосування зовнішній вигляд зубної щітки видає її бажання полетіти у відро для сміття, але так як щетинки ще не дивляться в різні боки люди користуються цією зубною щіткою і далі. А що тут страшного?

Вся справа не в красі щетинкок вашої старої щітки, а накопичення за 3 місяці щітки бактерій, які щодня счищаете з зубів, ясен і язика, і які в невеликій кількості залишаються після промивання щітки між щетинками. Бактерії під впливом повітря (а іноді і вологи) розмножуються і ваша щітка перетворюється вже не в помічника по догляду за зубами і порожниною рота, а шкідником вашого здоров'я.

Якщо додати до бактерій з ротової порожнини ще й бактерії, які вилітають з унітазу (якщо санвузол суміщений) і зливного отвору раковини, то після проходження трьох місяців наша зубна щітка приносить тільки шкоду, а не користь.

Зубну щітку краще зберігати у закритих в коробочках, в яку не можуть потрапляти зовнішні бактерії з відкритого повітря. Зубну щітку потрібно час від часу обдавати окропом.

Наступного разу, почувши від стоматолога або з рекламного ролика про те, що зубну щітку потрібно міняти кожен квартал, не думайте, що вас хочуть «розвести на гроші», а подумайте про своє здоров'я.