Життя без хімії

Не так давно на одному з форумів, де я періодично буваю, зав'язалася розмова про використання побутової хімії. Точніше, про використання безпечних засобів для прання, прибирання та безпечної косметики. На сорок сторінок порушеної обговорення способів миття голови господарським милом і лимонним соком, прання все тим же господарським милом і мильними горіхами, чищення зубів содою. Порівняння етикеток, фірм-виробників... Привід задуматися.

З одного боку великою кількістю звичної нам побутової хімії не можна користуватися без рукавичок і респіратора. Який, до речі, не так просто купити. В гумових рукавичках незручно мити, тальк медичних часто викликає алергію. Знову ж таки, зрозуміло природне бажання максимально вберегти себе від впливу негативних факторів. І все ж, розмова сильно попахивал маячнею.
Істеричні повідомлення про шкоду всього навколо, паніка від того, що на тюбику зубної пасти неправильна смужка, а в улюбленому кремі для обличчя не той инградиент... Не кажучи вже про жах ковбаси та вживаних нами продуктів взагалі — адже по телевізору сказали!.. Все це було б смішним, якби не було так сумно.

Щодня ми отримуємо величезну дозу шкідливих речовин з води, повітря, продуктів і навіть власного організму. Все це викликає поступову мутацію людини як виду: ми стаємо вище, товщі. Вболіваємо. Але сама людина як вид стався після такої ж мутації.
Марно оберігати себе і своїх близьких від неминучого, істерити від того, що прали дитячі речі порошком, а він, виявляється, шкідливий. Людина прагнула до технологій – і він їх отримав. Ми носимо штучні тканини, фарбуємо губи помадами, у складі яких продукти нафтопереробки. ... Наш організм підлаштовується під це. Розглядати перехід на натуральне господарство як спосіб нейтралізації всього з'їденого і використаного за попередні роки життя – значить спустошити свою кишеню і загнати себе у вічну депресію з-за боротьби з «нерозуміючими» і титанічних зусиль, витрачених на покупку «еко-продуктів».

Чи Не простіше насолоджуватися життям, беручи від неї максимально можливе? Я зробила свій вибір...
Замість звичних пакетів я складаю продукти в рюкзак. Так, він теж із синтетичних тканин. Але, тим не менш, він один вже багато років. Приглядывалась до авоськам, але не люблю, коли вміст моїх сумок видно. Зараз ось хочу пошити до літа багато різних бавовняних сумок – дешево, різноманітно і стильно.
Влітку я з задоволенням мою голову селерою – волосся стають м'якими, красивими і приємно пахнуть. Але витрачати час на те, щоб відокремити жовток від білка, ставити в душовій пляшку з підкисленою водою для більш легкого розчісування? Я краще собі яйце зварю на сніданок, а лимонний сік додаю в чай. А голову помию саааамым дешевим шампунем. Тому що вони у мене, напевно, вже мутували і від будь-якого шампуню відчувають себе однаково.
Порівнявши ціни на стандартну косметику і «корисну», прийшла до висновку, що це задоволення не для середнього гаманця. На жаль, але тональний крем за 1500 (це зі знижкою, мабуть, тому що термін придатності зазначений чесно – 2008) не мій вибір. Може бути, тільки поки що – не мій.
Натерте для прання господарське мило й сода для чищення зубів – найбільш яскраві приклади бездумного панікерства. Я не хочу бути поруч, коли пральна машинка у послідовниць культу «безпечної» життя відмовиться працювати, а сода зіпсує зубну емаль. Втім, може, їм радість ручне прання?

Ні в якій мірі я не закликаю забити на все. Перевіряти продукти на термін придатності і склад – це правильно. Це відповідально. Але панікувати через купленої свекрухою пачки пельменів – це вже маячня. У всьому потрібна міра і розум. Зрештою, подібна поведінка глобально нічого не змінить. Але як хобі – може принести величезне задоволення. А це – вже добре.