Жіноча дружба. Так чи ні?

«Нехай кажуть, що жіночої дружби не буває, нехай базікають, але я-то знаю...» — співає Альона Апіна у своєму хіті. І з пісні зрозуміло, що жіноча дружба все-таки може бути міцною і справжньою! Добре, коли так, а якщо ні?

І чому взагалі поділяють дружбу на жіночу і чоловічу? Керуючись знаннями про особливості і відмінності характерів обох статей? Можливо. І чому саме жіноча дружба ставиться під сумніви?

Та тому, що є різниця між чоловічою і жіночою дружбою. І це закладено самою природою.

Чоловік по своїй натурі ставить понад усе в дружніх відносинах відданість, вірність, честь. Жінки ж дружать тверезо і до тих пір, доки їм це вигідно. Часто наша жіноча дружба носить тимчасовий характер.

І чоловічі принципи для нас виглядають абсолютно нерозумно і нераціонально. Як же заради друга, якому ще в дитинстві дав обітницю не одружуватися до 30, можна все своє життя зіпсувати! Та ще й пишатися цим! Жінки за природою не готові заради дружби боротися за ідею і йти проти своїх особистих інтересів.

Для чоловіка любов і емоційна сторона відіграють другорядну роль у житті. А для нас, для жінок, почуття дуже важливі. Жінки дружать з розрахунком на емоційну підтримку.

Саме тому жінки можуть дозволити собі поплакатися в жилетку, поговорити по душам, а потім подумати: «Так, а мені в житті пощастило більше, ніж моїй подрузі!» Або навпаки – «от же їй поталанило! От би мені так!». Чоловіки цінують в дружбі здатність перенести диван з п'ятого поверху, знайти добрих будівельників, порадити кращу гуму для машини...

І чомусь у чоловіків при дружбу важливі такі якості, як співробітництво і взаємодопомога. У жінок це теж присутній, але поверхнево. Співробітництво доповнюється значною порцією суперництва – у мене квартира з євроремонтом, а у тебе немає; моя дочка краще написала контрольну з математики; у мене чоловік дарує подарунки частіше і дорожче...

Для чоловіка кращий друг той, хто завжди прийде на допомогу і ніколи не за яких обставин не зрадить і не вибовкає почутої інформації. Той, кому на одному диханні выпалишь усі свої почуття і думки. Той, хто вислухає, поспівчуває і зрозуміє.

Ми ж, жінки, якщо це нам потрібно – здатні нанести удар в спину, причому зробимо це із посмішкою на обличчі.

І що ж виходить? Жіноча дружба нетривала і нещира? І не можна покластися навіть на саму близьку подругу, бо вона розкаже всьому світу про своє найпотаємніше?

Як раз ні! Тільки подруга-жінка біжить до тебе стрімголов через все місто, щоб втішити і утерти сльози, або ж розділити з тобою твою радість. Саме подруга кинеться на твій захист, навіть не розібравшись, хто правий, а хто винен. Але це вірно в тому випадку, якщо ти не погрожуєш її фінансовому, особового, соціального і сімейного щастя! Як би це сумно не звучало, але це так!

А ще важливо мати стільки подруг, скільки в тебе самої інтересів. Скільки існує твоїх власних «Я». Наприклад, Я – швачка, Я – мама, Я – кар'єристка, Я люблю ходити по магазинах, Я – трудоголік і так далі.

Мій особистий досвід невдалий. Так склалося, що справжньої жіночої дружби у мене не було. Одна подруга дитинства загубилася, коли я перейшла в іншу школу. Зникли загальні інтереси і збільшилася відстань між нашими будинками. Хоча до цього були подруги – «не розлий вода».

Інша шкільна подруга змінила мене на іншу компанію. Коли її нова компанія запросила гуляти в парк на 1 травня, вона мені сказала, що залишиться вдома, так як її батько захворів. Хоча до цього ми домовлялися з нею йти разом... А я пішла в парк і зустріла її там в іншій компанії. З нею дружити я перестала.

А третя подруга вірна і віддана, активно спокушала мого хлопця, коли той у мене з'являвся... Може, дух суперництва грав і вона намагалася довести самій собі, що привабливіше мене. При нашій появі разом з хлопцем подруга вибирала спокусливі пози, хода змінювалася на «котячу» і голос перетворювався в співуче «муркотіння»...