Зелений чай для схуднення - частина 2

Безалкогольні напої
Напої
Рецепти
Рецепти за типом страви
Рецепти чаю

Я дуже люблю зелений чай. Можливо, саме тому мені не знайома проблема зайвої ваги. Безумовно, причина не тільки в цьому напої, а й у тому, що в цілому мої принципи харчування близькі до ідеальних. Але заперечувати корисні властивості зеленого чаю безглуздо.

Теорія

І зелений, і чорний чай – це одне і те ж рослина, різниця лише в методиці обробки чайних листків.

На відміну від чорного чаю, зелений не піддається ферментації. Саме тому кількість корисних речовин в ньому набагато більше, а за вмістом вітамінів він не відстає від багатьох овочів і фруктів.

Наприклад, вітаміни групи В не руйнуються при обробці, і в зеленому чаї їх чимало. Також в цьому напої є вітаміни С, К, Р, РР, мінерали-калій, фтор, бор, барій, цинк, мідь, алюміній, марганець, кобальт, молібден, хром. Як не дивно, у зеленому чаї міститься навіть білок, приблизно така ж кількість, як у квасолі і сочевиці.

Також в зеленому чаї містяться атіоксіданти, які відповідають за захист клітин від старіння, прискорюють метаболізм і навіть спалюють жири.

Схуднення

Зелений чай відмінно знижує апетит набагато краще, ніж звичайна вода. Я рідко снідаю, мені цілком вистачає 2-3 чашки свіжозавареного зеленого чаю. Ще одна чашка близько 11 ранку і до обіду у мене відсутнє почуття голоду.

Також я часто п'ю цей напій приблизно за півгодини до прийому їжі – таким чином активується обмін речовин в організмі. Та й розмір порції доводиться зменшувати, т. к., почуття голоду притупляється.

Зелений чай часто використовується під час розвантажувальних днів. Іноді я весь день п'ю тільки його, чисту воду і їм легку їжу – овочі і фрукти. Така розвантаження дуже корисна для організму. Відбувається позбавлення від шлаків, токсинів, солей важких металів. Чай активує процеси, які відповідають за їх виведення.

Заходи безпеки

Не забувайте, що зелений чай знижує тиск. Тому гіпотонікам їм захоплюватися не варто. Коли я про це не знала, цей напій я вживала в необмежених кількостях і одного разу допилась до втрати свідомості. Мабуть, чай був дуже міцним, так і кількість його було нерозумним.

Також не можна з'єднувати цей чай з алкоголем, це шкідливо для нирок. Протипоказаний напій і тим, хто страждає виразковими хворобами органів травної системи і має проблеми з кислотністю шлунка.

Не варто додавати в напій цукор. У зеленому чаї міститься багато фтору, який дуже корисний для зубної емалі і навіть може ліквідувати карієс на ранніх його стадіях. Але в з'єднанні з цукром чай володіє зворотним ефектом – руйнує емаль.

Кофеїну в зеленому чаї не менше, ніж в каві і чорному чаї. Тому з обережністю слід вживати вагітним, годуючим матерям і дітям.

Як пити зелений чай

Найкраще вживати крупнолистовий зелений чай без всяких добавок. Якість пакетованого чаю залишає бажати кращого. Розкрийте пакетик і ви побачите, що там всередині щось середнє між пилом і сміттям.

Достатньо 5-7 хвилин, щоб чай заварився в чайнику, чашці або пресі. Зазвичай вистачає чайної ложки сухого листя на літр води.

Урізноманітнити чайне меню можна, додавши у напій корінь імбиру, м'яту або скибочку лимона.

Щодо оптимальної температури і способів заварювання теорій існує чимало. З одного боку є східна мудрість «Холодний чай подібний отрути змії», а з іншого боку теорія про те, що охолоджений напій володіє бактерицидними властивостями і полоскання їм дуже корисні.

Також деякі джерела рекомендують виливати першу заварку, а пити 2-ма або 3-ю. Особисто я завжди п'ю тільки першу, і для кожного наступного разу заварюю свіжий чай.

Висновки

Безумовно, зелений чай – це лише доповнення до правильного харчування. Схуднути можливо тільки в комплексі з фізичними вправами, контролем за калорійністю їжі і спосіб життя в цілому. А зелений чай вам в цьому допоможе, спробуйте!

А ви п'єте зелений чай?