Зелений балкон

Балкон є майже у кожного з нас. Але дуже часто господарі забувають про її існування або використовують як забитий до відмови склад непотрібних речей, викинути які рука не піднімається. А між тим балкон можна перетворити на чудовий куточок для відпочинку душі і радості очей, варто лише докласти трохи зусиль. Мені пощастило бути володаркою балкона, що виходить на південну сторону. Тому вибір рослин для озеленення у мене величезний: пеларгонії, агератумы, китайські гвоздики, бегонії, петунії, настурції і навіть компактні, «сімейні» троянди. Особливою моєю любов'ю користуються цибулинні — тюльпани, нарциси, лілії, жоржини.

А для часткового затінення балкона і перетворення його в зелену веранду я використовую в'юнкі рослини: іпомеї, запашний горошок, декоративні боби. Роботу по прикрасі балкона я починаю ще восени. У вересні висаджую цибулини і залишаю на балконі до холодів. Коли вони вкорінюються, переношу їх в холодильник, де ховаю від сильних морозів. А в лютому-березні дістаю заготовки і нетерпляче чекаю появи перших прекрасних квітів. У березні-квітні посіваю менш вибагливі петунії, іпомеї, агератумы і настурції. У квітні-травні вже щосили цвітуть і тюльпани і гіацинти з нарцисами, а коли тюльпани відцвітають, я поступово заміняю їх підростаючим молодняком прекрасних лілій. Таким чином, починаючи з весни і до пізньої осені, балкон виглядає чудово. Вдень я виходжу помилуватися своїм квітником, а вечорами люблю влаштовувати там чаювання на свіжому повітрі, в оточенні запашних заростей. Кілька порад з озеленення балкона:
1. Зручніше садити рослини в невеликі легкі ящики, а не в окремі горщики — економиться місце.
2. На дно ящиків помістити дренаж і обов'язково зробити отвори для стоку води. Земля повинна бути пухкою, добре змішати її з піском.
3. Ящики з квітами, обіцяють зрости високими, але не пишними, зручно поставити на підлогу, а ящики з ампельними рослинами — прикріпити до поручнів балкона, щоб квітучі батоги красиво звисали назовні.
4. Для в'юнких рослин дуже зручно натягнути мотузки (я натягую нитки муліне) від ящиків до стіни або встановити спеціальну решітку.
5. якщо ваш балкон розташований на сонячний стороні, необхідно обприскувати рослини вранці або ввечері. І не забувайте видаляти
старі суцвіття, щоб дати дорогу молодим квітам.