Застосування соку алое

Краса і здоров я
Народні рецепти здоров я

Я вже якось писала, що квітами в нашому будинку ніхто особливо не займається, але вони все одно зростають. Правда залишаються найбільш живучі екземпляри, які не відрізняються чутливістю до поливу та догляду. До таких рослин відноситься і алое.

Проти нарывающих ран

Перше моє знайомство з цією квіткою сталося ще в дитинстві. У мене була рана на долоні, яка довго не заживала. Якось в гостях у подруги її бабуся звернула увагу на мою руку і сказала, що нарив потрібно лікувати алое. Вона сходила на кухню і принесла звідти шматочок листочки квітки, розрізаний навпіл. Потім приклала його до моєї болячки і намотала зверху бинт.

Ввечері вдома я розмотала пов'язку і на мій подив пухлина спала, а нарив кудись подівся. Рослина ніби витягло всю гидоту з рани. Після цього я ще багато разів переконувалася, що сік алое може впоратися з будь-якими подряпинами, синцями, гематомами, набряками, синцями та свербежем. Варто лише намочити шматок бинта в соку і прикласти до проблемного місця, як через деякий час настає помітне поліпшення.

Проти прищів і запалень на обличчі

Те ж саме властивість рослини можна використовувати і в боротьбі проти прищиків і запальних процесах на шкірі. Щоб впоратися з ними, потрібно протирати обличчя перед сном чистим соком алое.

Також існує безліч противоспалительных масок на його основі, які також діють на шкірні покриви благотворно. Наприклад, можна змішати блакитну глину і сік алое, така маска буде ефективна проти чорних крапок на обличчі.

Проти нежитю

Почалася осінь, і моє сімейство практично разом заболіло. Особливо дітей долає нежить. Крім основного лікування в цьому році я звернулася до народних рецептів і зокрема практикую використання соку алое.

Краплі я роблю наступним чином: відриваю шматочок аркуша, тру його на дрібній тертці над марлею і потім віджимають. Якщо краплі призначені дітям, їх слід розбавляти водою у співвідношенні 1 до 3. Мені здається, що сік рослини допомагає швидше позбутися від виділень з носа, тільки закопувати його потрібно регулярно – 3-4 рази в день.

Протипоказання

Не дивлячись на корисні властивості алое, не варто бездумно використовувати його. Тим більше, що існують прямі протипоказання для його застосування. Це високий тиск, вагітність, геморой, фіброзні утворення і поліпи. З обережністю слід використовувати рослину тим, хто страждає захворюваннями жовчного міхура, печінки і ШКТ.

А ви використовуєте корисні властивості соку алое?