Замок Хоеншвангау, Баварія

Німеччина ніколи не асоціювалася у мене з замками. А між тим, вони там є. І дуже гарні. У цьому я змогла переконатися на власні очі цієї весни.

Напевно, найпопулярніші замки Німеччини: Хоеншвангау («Лебедина височина») і Нойшванштайн («нова лебедина скеля»). Про перший я і хочу розповісти зараз, а другий буде трохи пізніше. На поїздку до замків я виділила в своєму розкладі один день, хоча потім зрозуміла, що треба було їхати в цю місцевість з ночівлею, тоді не довелося б так поспішати. Уявляю, як гарно там на заході!

Добиратися до замків дуже просто: я їхала від Мюнхена до Фюссена на поїзді по баварському квитку (на групу до п'яти осіб коштує 29 євро і їздити можна по ньому на будь-якому міському та міжміському транспорті протягом усього дня, але тільки на звичайних поїздах, не експресах). Їхати близько двох годин, але поїзди настільки комфортні, що поїздка зовсім не напружує. У відгуках читала, що іноді доводиться робити пересадку, але в цьому немає нічого страшного, так як це німці і у них завжди все прораховано до секунди. Тобто пересадка полягає в тому, що ви виходите з поїзда і сідаєте в поїзд навпаки. При цьому чекати, як правило, вам не доводиться. Від ж/д вокзалу Фюссена ходять автобуси до села Швангау, де і знаходяться замки. З автобусами також проблем не було, на зупинці їх було цілих два. Баварський квиток на них також діє. Їхати хвилин п'ять, не більше.

У Швангау на автостанції стоїть вказівник до кас. Йти хвилин п'ять. У касі можна купити квитки на огляд обох замків (далі кас немає, тому треба купувати відразу, інакше потім доведеться повертатися, а шлях не близький). Регулярно проходять екскурсії, російською також є. А можна просто взяти аудіо гід російською мовою. Але просто так вас у замок ніхто не пустить. Запускають групами, як би екскурсіями, в певний час. Розклад також є на касах.
Відразу від каси можна помилуватися замком Хоеншвангау:

Він знаходиться на невеликій височині і оточений двома озерами і ланцюгом гір. Нижче не дуже хороша фотографія, але вона дає уявлення про розташування замку (замок в центрі):

Замок був побудований королем Баварії Максиміліаном II в 40-х роках XIX століття на руїнах стародавньої фортеці Шванштайн. Замок став для королівської родини чимось на зразок літньої дачі, мисливською резиденцією. Тут провів своє дитинство знаменитий казковий король Людовиг II (син Максиміліана). Саме за його наказом було збудовано Нойшванштайн і багато інші прекрасні замки Баварії.

У Хоеншвангау стоїть піаніно, на якому грав сам Вагнер. А з розташованим поруч озером (Schwansee (Лебедине)), за легендою, пов'язана назва знаменитого балету Чайковського — «Лебедине озеро».

Зсередини інтер'єр замку прикрашають полотна за мотивами легенди про Лоенгріні — середньовічному лицаря, спасшем свою кохану за допомогою лебедя.

Я сама вирішила пожертвувати відвідуванням обох замків на користь прогулянки навколо красивого озера Альпзее з дуже чистою і прозорою водою. Влітку в озері можна купатися.

Ще перед поїздкою я почитала відгуки щодо екскурсій в замках і більшість побували всередині сходяться на тому, що нічого особливого там немає. Особливо для тих, хто був у Санкт-Петербурзі і милувався внутрішнім оздобленням дврцов. Якщо б у мене було більше часу, я б обов'язково пішла на екскурсії, але, на жаль, з часом було погано.
Навколо озера проходить спеціальна туристична стежка. Я витратила на неї десь півтори години.

Все дуже доглянуто, гуляти одне задоволення. Періодично траплялися вказівники на інші стежки. З озера відкривалися казкові види на замки.

Уздовж дороги стоять скамйки, як правило, там, де відкривається найбільш красивий вигляд. Завжди можна присісти і відпочити.

Навіть бачила в озері плаваючого лебедя. Все-таки не даремно назви замків пов'язані з цими птахами. Ще порадувало, що на шляху зустріла всього 3-4 осіб. У замків юрбиться дуже багато народу, а тут тиша і спокій.

Друга частина шляху навколо озера йде по височини. Подивіться, якого кольору вода:

Ближче до кінця маршруту мені попалася оглядовий майданчик.

Стежка вивела мене прямо до замку Хоеншвангау.

Всередину я не заходила, бо не було квитків. Так що оглянула замок зовні. Читала, що на території замку знаходиться дуже красивий фонтан у формі лебедя, однак, я не змогла на нього подивитися, так як ранньою весною він був закритий дерев'яним кожухом. Ну що ж... буде що подивитися, якщо повернуся сюди ще.