Загальний наркоз для тварини — наслідки

Задуматися про проблему загального наркозу мене змусили слова ветеринара. Коли ми збиралися робити кішці операцію, я запитала, чи небезпечно оперативне втручання. На що ветеринар відповіла, що найбільше небезпечний наркоз, решта – не так страшно.

Я була в шоці. «І часто у Вас гинуть тварини?» — запитала я. Лікар відповіла, що в її практиці такого ще не було, але вона зобов'язана попередити. Її слова мене трохи заспокоїли. Але питання загального наркозу я вивчила більш детально.

Загальну анестезію дають з метою усунути больові відчуття і виключити спроби тваринного вирватися, втекти.

Правила застосування загальної анестезії

При введенні наркозу головне – правильно розрахувати дозу. Тут не можна помилитися ні в одну сторону, ні в іншу.

Якщо дати занадто маленьку дозу анестезії, тварина може прокинутися раніше, ніж закінчиться операція. Якщо кількість ліків буде надмірно велика ймовірність того, що серце тварини не витримає.

Здорове серце – це дуже важливо

Найбільше мене лякало те, що у випадку з котами і собаками складно визначити, в порядку серце у тварини. Чи витримає воно навіть правильно розраховану дозу наркозу? На жаль, в нашій ветеринарній клініці перед операцією діагностику серця домашнім тваринам не робили.

Хоча потім я дізналася, що в деяких клініках можна перед операцією здати кров і зробити рентген серця, що дозволить хоча б орієнтовно встановити ступінь ризику.

А раптом алергія?

На жаль, можливі непередбачені ситуації, коли у тварини алергія на препарати анестезії. В такому випадку висока ймовірність летального результату.

Досвід моїх пухнастиків

Давати згоду на застосування загального наркозу для своїх вихованців мені доводилося два рази. Перший – коли щеня серйозно поранив лапу, і рану треба було зашивати. Другий – при стерилізації кішки.

Щеня відійшов від наркозу швидко і легко. Вже через кілька годин він був спокійний, дружелюбний.

А ось з кішкою я промучилась цілу ніч. До вечора вона просто дивилася лякаюче-невидющими очима. Від цього погляду мені ставало моторошно. А потім стала постійно кудись повзти. При цьому кішка через кілька кроків втомлювалася, лягала, через пару хвилин піднімалася і знову повзла.

Їй не можна було різко рухатися, щоб не розійшлися шви, тому я підтримувала кішку під живіт і повзала так разом з нею до самого ранку. Зараз цю ситуацію згадую зі сміхом. Але нічка видалася та ще.

Звичайно, хочеться, щоб тварини не хворіли. Але якщо справа доходить до оперативного втручання, краще перестрахуватися усіма можливими способами.

Коти і собаки, звичайно, не люди, але дуже-дуже близькі нам істоти.