За що я люблю аудіокниги

Я дуже люблю читати. У дитинстві ходила в бібліотеку з маминої господарською сумкою, приносила додому повну книг. «Проковтувала» їх за кілька днів і знову бігла за новою порцією.

Потім був філологічний факультет університету, де моя любов до читання виявилася дуже до речі. З книгою я не розлучалася ніколи, вона стала важливою складовою мого життя.

Йшли роки. Я змінила діяльність, з головою пішла в роботу. Потім з'явилися сім'я, діти.

І ось настав момент, коли я раптом зрозуміла, що перестала читати. Звичайно, я багато вивчала літератури за фахом, але на книги для себе, для душі у мене просто не залишалося ні часу, ні сил. Я вирішила виправити ситуацію, стала брати книги з собою в дорогу, намагалася читати вечорами. Але мої втомлені від комп'ютера очі не давали мені робити це з тим же задоволенням, що і раніше.

І ось одного разу, подруга подарувала мені аудіокнигу. Я зрозуміла, що це – саме те, що мені потрібно. З цього моменту прослуховування аудіозаписів стало моїм улюбленим заняттям.

Незабаром я виявила, що в інтернеті можна знайти величезний вибір літератури. Це і класика, і сучасні автори, та великий вибір книг для дітей. Є сайти, на яких можна знайти записи радіовистав радянських часів з прекрасними голосами Бабанова, Плятта, Смоктуновського і багатьох інших чудових акторів.

Сучасні аудіокниги іноді засмучують бездушним виконанням читця, яким абсолютно все одно, що він читає. Але з-за цього не варто засмучуватися. Можна знайти запис з іншим виконавцем.

Спочатку я закачувала запису собі в телефон, потім спеціально купила для цих цілей плеєр з динаміком. Тепер я можу «читати» завжди і скрізь: коли їду в машині, коли готую на кухні, коли просто відпочиваю.

Аудіокниги просто незамінні, якщо у вас є діти, особливо шкільного віку. Якось подруга поскаржилася мені, що її син, ну ніяк не хоче читати книги зі шкільної програми. Йому нецікаво, багато незрозумілих слів і т. д.

Я записала їй кілька книжок, озвучених прекрасними акторами: Юрським, Казаковим, Смоктуновським та ін. Вона була в захваті. Розповідала мені, що її чадо з задоволенням слухає і жодних серйозних претензій до російської літератури не має.

Я знаю, що багато батьки не дозволяють дітям слухати книги, вимагають обов'язкового читання. Звичайно, це було б просто чудово, якби сучасне молоде покоління зачитувалися російською класикою. Але цього, на жаль, немає.

Реальність така, що нинішні діти звикли сприймати вже «переварену» інформацію. Перше знайомство з персонажами світової літератури часто відбувається з кінофільмів, мультфільмів, коміксів і т. д. В російській класичній літературі багато слів і виразів, які їм не тільки незрозумілі, але вони навіть не знають, як правильно їх прочитати.

Ось тут-то аудіокниги можуть надати неоціненну послугу. Слухаючи їх, дитині не треба напружуватися, намагаючись прочитати малозрозумілий найчастіше текст про малозрозумілих події. Він слухає правильну російську мову, з правильними наголосами, правильними інтонаціями, в чудовому виконанні акторів, йому стає цікаво, він починає стежити за сюжетом, співпереживати героям.
Якщо вибір стоїть наступний: дитина познайомиться з класичним твором з допомогою аудіокниги, або не прочитає його взагалі, або прочитає, але нічого не зрозуміє, вибір очевидний. Нехай слухає! Чого і вам бажаю.)