З батьками під одним дахом

Коли настає час створювати свою сім'ю, то неодмінно виникає квартирне питання : де жити?
Існує кілька варіантів: у нього, у неї або ж жити окремо.

Найчастіше, багато молоді пари просто не мають можливості придбати квартиру або будинок, тому змушені жити у батьків. Деякі ж, йдуть на приватну.
Так що ж краще? Жити з батьками або ж докласти всі зусилля, щоб не жити з мамами і татами під одним дахом?

Я дотримуюся другого думки.

Спочатку ми з чоловіком знімали квартири, тому що просто не було де жити, окрім як на знімній. Ми працювали і жили далеко від батьківських домів, я вчилася допізна, і можливості їздити кожен день до них — не було. І ми прекрасно себе почували – єдиний мінус, звичайно в грошах – віддаєш кожен місяць свої зароблені гроші чужому дядькові, не вкладаючи в своє майбутнє. Так ми змінили три квартири, але потім я довчився. Ми вирішили, що вистачить годувати чужих дядьків, поїдемо жити до батьків, краще заощадимо якийсь час, а потім подумати і про своє житло.

Так ми прожили «батькам» ще якийсь час. Знаєте, це важко, бути другорядною господинею. Як би добре не складалися стосунки з рідними, зі свекрухою – я все одно була гостею. Я могла робити що хочу і коли хочу, але я була не в себе вдома, а у свекрухи. Вона була берегинею ЦЬОГО вогнища, а не я. Я була всього лише другий помічницею.

А я хочу жити своїм життям! хочу будувати свій дім, хочу виходити з душу без одягу, хочу займатися любов'ю і нікого не соромитися, хочу ходити в одних трусах по вечорах... хочу створювати свій затишок!... А коли ми жили з батьками – я була заручницею їх звичок, їх традицій і норм поведінки. Плюсом, звичайно, є догляд за дітьми – нехай годинку, але вони могли після роботи пограти з доньками, а я зробити свої справи.

Але! Краще нехай у мене вдома буде не домыта посуд, нехай буде не доглажено білизна, нехай буде не вимита підлога, нехай я не встигну зробити чогось – але це МІЙ будинок!
Де я єдина господиня, де я розставлю меблі, як хочу, поставлю тарілки, які хочу, розкласти речі як хочу. І ніхто нічого мені не скаже і не подумає, де я не буду відчувати себе залежною, а буду вільна у своїх вчинках!

А якщо молоді переїжджають до її батьків, то це ще гірше – тільки в своєму лігві чоловік відчує себе господарем і стане главою сім'ї, реалізується як чоловік. А до цих пір і він, і вона буде завжди дітьми для своїх батьків.
Навіть посваритися не можна в чужому домі як слід, випустити пар — іноді доводиться стримувати емоції, які рвуться назовні, а це ще гірше, накопичується невдоволення, роздратування і образи.

Звичайно, ситуації різні, життя взагалі штука складна, але які б не були хороші батьки – жити треба окремо! Молода сім'я повинна створювати і зберігати свій власний осередок, будувати своє гніздечко по тростиночке, накопичуючи свій досвід і формуючи свої засади.

Тепер ми живемо окремо, своєю родиною – і я дуже цьому рада!

А батьків запрошуємо до СЕБЕ в гості на чай ;)