Як я отучала себе пити багато кави

Моя любов до кави почалася зі студентства. Жилося мені тоді не так легко, як хотілося б. Батьки мої жили бідно. Усі їх заощадження йшли мені на навчання. А адже потрібно було ще платити за гуртожиток, продукти, одяг.

Після першого півріччя я влаштувалася працювати офіціанткою в кафе. Працювала в ніч, а вранці йшла на навчання. Бували випадки, що я засинала прямо на парах. Дізнавшись про це, хлопці в кафе почали поїти мене кавою, щоб сонливість перебити. Перед закінченням зміни я могла випити дві чашки міцної кави.

Минув час, я вже давно не працювала офіціанткою, а звичка пити багато міцної кави у мене залишилася. Не буду говорити, що мені ця звичка заважала. Зовсім ні. Мені подобається аромат кави, подобається його смак. Швидше, вона заважала моєму чоловікові, моїм батькам. Вірніше, вони хвилювалися за моє здоров'я. Мама просила обмежитися хоча б однією чашкою, а чоловік-чаеман погрожував, що викине кави в сміття.

А в один зовсім не прекрасний момент у мене почалися проблеми з тиском. Вона то зростала, то зменшувалася. Такого поганого самопочуття у мене ніколи не було. Один раз я втратила свідомість на вулиці! І тоді я зрозуміла, чому рідні так за мене переживали.

Я вирішила відучитися пити багато кави.

Цукор — геть!

Мені завжди подобався солодкий кава. Тому, щоб не виникало бажання пити його чашку за чашкою, я стала тільки заварювати каву без цукру.

Відмінним замінником цукру для мене завжди були цукерки або печиво. Але я вирішила відмовитися і від таких підсолоджувачів. До чаю — будь ласка. А до кави — не можна. В такому вигляді я насилу допивала маленьку чашечку! Кава здавався мені зовсім не смачним, але звичка його пити все ж залишалася.

Обманюємо себе

Я чула про те, що цикорій нагадує каву, але ніколи його не пробувала. І ось я купила пачку цикорію з надією відразу і назавжди замінити їм каву.

Але мені цикорій не здався смачним, не ароматним і зовсім не схожим на каву! Я вирішила обдурити саму себе і заварювала каву, змішуючи його з цикорієм. Спочатку цикорію брала дрібку, потім більше, ще більше.

І ось через 4 місяці я повністю відмовилася від кави, замінивши його цикорієм. Але цикорій для мене все ж не настільки смачний, щоб випивати його по кілька чашок в день. Мені вистачає чашки цикорію з молоком двічі на тиждень, а то і рідше. Я полюбила зелений чай, який раніше терпіти не могла.

А каву я можу випити, наприклад, на посиденьках з подругою. Але це буває рідко. Приблизно раз на місяць. І тиск мене більше не турбує:)

Дорогі читачки, а ви любите каву? У якій кількості його п'єте?