Як використовувати волоські горіхи

Легкі салати
Рецепти
Рецепти за типом страви
Рецепти салатів
Салати і закуски

З дитинства дивувалася – чому горіх волоський виглядає так всередині, чому він такий гіркий, якщо його є недоспевшим. А подорослішавши, знайшла відповіді на багато питань. Адже я його не просто часто включаю в раціон в якості перекусу. З його участю такі шедеври можна отримати і у випічці, і в десертах, і в перших стравах, салатах і т. д. Більше того, цей товариш вміє відновити сили і лікувати, якщо грамотно до цього підійти!

Користь волоського горіха міститься, як я дізналася, що у звичайній жменьці. А з нею ми отримуємо вітаміни, мінерали, ефірні масла, клітковину, органічні кислоти, а значить, профілактику тих чи інших недуг. Дізнавшись, що горіх містить три чверті жиру, я скорочувала максимально його кількість.

Тепер знаю й інше — багато з них ненасичені і корисні, але все одно більше тридцяти грамів в день не їм!

Про користь

Сердечникам (із-за вмісту омега-3) і діабетикам горіх показаний. Як і тим, у кого є проблеми з кістками (за кальцію в цьому горісі, фосфору і калію, так необхідних кісток), кому діагностують онко.

Волоський горіх підійде навіть тим, що хоче схуднути (горіх зменшує метаболічний синдром; білок в такому вигляді, дієтична клітковина радують вегетаріанців), хто хоче поправити чоловіче здоров'я (в горісі багато кальцію, якого потребує організм чоловіки) і т. д.

Лікарі рекомендують вагітним включати в раціон горіхи, і ми розуміємо, чому.

Є шикарні рецепти з участю волоського горіха. Ось мною перевірений. Беру по двісті грамів меду, волоських горіхів, родзинок, кураги і цілий лимон. Всі промолов, додавши мед, по десертній ложці тричі на день вживаю, поки не закінчиться порція (але тримаю в холоді баночку). Добре прочищає мізки!

вживають волоський горіх

Список буде огроменный! Тому що їх їдять у перекуси. Їх кладуть замість м'яса в салати, тому що вони поєднуються майже з будь-яким овочем (мільйон рецептів знаємо і ми з вами!), фруктові страви (скільки різних смакоти ми знаємо з вами!), з сиром, з макаронами, в соусах, заправках, в тесті тощо

А ще з ними готують прекрасні десерти, випічку. Солянка, при чому тут горіх? При тому! Це ж щось- вона така ситна і смачна з горіхом! Харчо — взагалі немає слів, яке смачне з горіхом. А всякі пасти – з'єднавши з фруктами, печивом, я такі смаколики роблю! Словом, включаючи фантазію, справжні шедеври творимо на кухні...

Зібравши недоспелые плоди, багато готують або ліки, наполягаючи кірки в горілці, на спирту, або варять варення дуже смачні. А масло? Воно таке ароматне з волоських горіхів, таке корисне!

Як вибирати горіхи

Так, це важливо. Інакше, купивши горіхи, вдома ви отримаєте або порожнечу, або цвіль, черв'ячків, замість прекрасної плоті.

Отже, чинимо так при покупці:

1. Вибираємо важкі на вагу горішки (легкі, швидше, можуть бути старими або порожніми).

2. Дивимося – чи немає тріщин на шкаралупі (через них хто тільки не проникне, так і зберігатися цілі будуть довше!).

3. Беручи очищені волоські горіхи, зупинимо вибір на тих, що зі світлою шкірою (з темною не корисний, частіше він прогірклий, зморщений і тощо).

Як зберігають волоські горіхи

Якщо ядра без скорлупок, і їх багато, краще відправити в холод. Правда, по собі знаю — в сухому і темному місці вони довше будуть хрусткими, корисними і смачними.

Горіхи В шкаралупі краще зберігаються в сухому місці (але не довго!) або в герметичній посудині, вміщеній в холодильник (на півроку) або навіть в морозилку (рік можна зберігати).

А що нам дає перегородка волоського горіха?

О, тут теж великий список вийде. Але скажу коротко, і в основному з точки зору народної медицини:

1. З допомогою перегородок відновлюється баланс йоду в організмі.

2. Настоянки допомагають при кон'юнктивітах, аденомі простати, простатит, кісті яєчника, щитовидки, проблеми з ШКТ та ін

Є безліч рецептів, але кожен випадок індивідуальний. І треба пам'ятати, що волоський горіх – не панацея. Це допоміжний, хоча і дуже дієвий спосіб, який допоможе, зміцнюючи організм і напитывая його всім корисним і потрібним для боротьби з недугами та іншими проблемами.

Кому некорисні орехни волоські

Так, є і така категорія людей. Мова про тих...

—... хто не переносить горіхи
—... чий організм не перетравлює рослинний білок
—... у кого є шкірні захворювання типу псоріазу та ін
—... хто страждає захворюваннями кишечника, у кого не в порядку підшлункова залоза, підвищена згортання крові.

Ну, і наостанок. Виявляється, як кажуть лікарі, не можна переїдати горіхами (максимум — 100 г в день). Інакше може дійти навіть до спазму судин головного мозку, набряку горла, сильного головного болю.

А як ви використовуєте волоські горіхи?