Як виховати чоловіка? - частина 2

Мені подобається вислів про те, що хороших чоловіків розбирають ще цуценятами. Дуже сподіваюся, що мені дістався саме такий. Якось задумалася: адже таких чарівних лапочек треба неодмінно виховувати і дресирувати. І почалося!

Замість передмови

Думаю, що не відкрию нового, якщо скажу, що легше виховати того, кому байдужий. Згадую, як реагую на залицяння того, хто абсолютно не викликає симпатії. Звідкись з'являється і дотепність, і знання флірту.

Приклад цього був ще в шкільні роки – хлопчик відчайдушно закоханий у мене, і я, не маючи ніякої практики у стосунках, могла керувати його поведінкою повністю.

І досі в подібних ситуаціях точно знаю, що сказати, як подивитися. Такий чоловік виховується сам собою, змінюється його поведінка. Тільки от біда – мені його послух абсолютно байдуже. Мені подавай труднощі!

Норовливий характер

Так, такі складності я довго шукала і знайшла їх у поведінці мого майбутнього чоловіка. Він начебто і любив мене, але йти на компроміси не поспішав, а потурати всім моїм бажанням і поготів.

Тут я замислилася: з іншими ж виходило не тільки виховувати, але і дресирувати, я б сказала. Що ж я роблю не так?

Відповідь був знайдений через кілька місяців сварок, образ і навіть відчаю. Вся справа у відношенні. Коли людина байдужий, в хід йдуть зважені, продумані рішення. А з коханою людиною складніше – верховенство беруть почуття.

Я змусила себе стати байдужою. І саме з тих пір стосунки налагодилися. Відчувши, що він може мене втратити, що я охолола, улюблений тут же став ініціатором згладжування конфліктів, догоджати мені.

Правила дресирування

З часом я вивела для себе просту формулу: чим менше у відносинах емоцій, тим більше користі.

Погодьтеся, формула проста! Помістилася в одному реченні. Але на практиці це далеко непросто. Не можна чинити за велінням серця і розслаблятися. Треба думати, що і навіщо сказати, який буде результат.

Скільки б я не намагалася завжди слідувати цій формулі, мене не вистачає надовго. Виходить тільки короткочасний, хоча і ефект. Поки кожна фраза виважена, кожен вираз сказано для чогось, поведінкою управляти досить просто.

Але варто дати волю емоціям, як чоловік тут же відчуває слабину і прагне перехопити лідерство в дуеті «я і ти». Зараз пишу і думаю: ну точно як з собаками – на секунду розслабився, і все, ватажок зграї вже не ти.

У мене є наочний приклад подібної людської дресирування. Дивлюся на знайому дівчину і захоплююся: чоловіком все виконано, звернення тільки «так, люба», особа повністю підпорядкована. Але в цьому щастя, думається мені? Не набридла б мені така покірність?

І виникає питання: а чи треба виховувати чоловіка? Або краще цінувати його самобутність? Хоча ні – тут же воспитываемой стану я.

На роздоріжжі

Ось так і залишаюся перед дилемою: любити чи думати? Отримувати слухняного чоловіка або танути в його обіймах? Говорити «Ап!» або самої вставати навшпиньки по команді?

А який варіант у відносинах обираєте ви?