Як вибрати зволожувач повітря

Якщо ще років 10 тому про таке побутовому приладі, як зволожувач, мало хто чув, то зараз він є, як мінімум, у половини сімей. Основне його завдання – підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні, який становить 50-70%.

Сухе повітря в приміщенні негативно впливає на стан шкіри і слизових (що важливо для опірності хворобам). Та й дихати у добре зволоженому приміщенні стає набагато легше і приємніше.

Отже, після того, як рішення про придбання зволожувача прийнято, слід визначитися з його типом:

Холодний пар – це найбільш прості прилади, які працюють за принципом природного зволоження. Просту модель такого зволожувача можна зробити самій, поставивши в кімнату відкриту ємність з водою. Щоправда, в такому разі випаровуватися вона буде не так швидко.

У нас саме такий зволожувач, і так за ніч він перетворює в пар близько двох літрів води, що, мені здається неможливим при звичайному розвішуванні вологого рушника, наприклад. А можливість направляти потік пара – приємний бонус (у нас він спрямований на дитячу ліжечко).

Гарячий пар : принцип роботи такого зволожувача полягає в випаровуванні води шляхом її нагрівання. По суті, це та ж каструля з киплячою водою і відкритою кришкою. Єдиний плюс тут, на мій погляд, у можливості використовувати ефірні масла, що неможливо з попереднім варіантом. Головний мінус в небезпеці такого приладу, адже всередині нього знаходиться гаряча вода, що додає занепокоєння, особливо, при наявності у будинку дитини. Ну і шум від такого зволожувача вище, адже вода постійно булькає.

Ультразвуковий зволожувач – найсучасніша в даний час модель. Тут немає ні нагрівання, ні стороннього шуму. Але та вода перетворюється в пар, а за допомогою вібруючої мембрани перетворюється в хмару дрібного водного пилу. Для людей різниці ніякої, чого не скажеш про меблів. Але і тут є підводні камені, адже речовини, що містяться у воді, осідають на стінках приладу у вигляді накипу, а перетворюються у наліт на меблях і, як не важко здогадатися, в наших легенях. Виходу два: або купувати зволожувач з картриджами для очищення води, або використовувати вже очищену воду.

Інші критерії

В характеристиках обов'язково вказана рекомендована для використання площа приміщення , ми придбали прилад з мінімальною – на 15-20 кв. м.

Дизайн зволожувачів величезний – від нудних чорних до яскравих у формі фруктів і тварин. Але, купившись на дизайн, не варто забувати про практичності. Багато прилади мають прозорий резервуар, що додає краси та оригінальності, але це лише в перший час. Пізніше на стінках починає накопичуватися накип і наліт, який часто дуже проблематично усунути. Тому слід відразу перевірити можливість доступу до внутрішніх стінок приладу.

Особисто мені здається марною функція регулювання потужності пари , тому що регулятор у мене завжди стоїть в максимальному положенні. Зате можливість направляти потік пари мені подобається.

Часто можна зустріти індикатор наявності води в резервуарі, який є марним в тому випадку, якщо ємність прозора – і без нього видно, скільки води залишилося.

На жаль, у нас немає вбудованого гігрометра , який дозволяє контролювати рівень вологості повітря в приміщенні. Втім, у бюджетних моделях його зазвичай і немає.

Висновки

У нас вдома відсутня можливість регулювати температуру опалення і покупка зволожувача була для нас необхідністю. Адже в кімнаті було сухо настільки, що я кілька разів прокидалася вночі від спраги та сухості шкіри.

З покупкою зволожувача ці проблеми практично зникли, доньку стало менше турбувати сухе покашлювання, та й сон став більш спокійним. Зараз ми думаємо про купівлю «навороченого» багатофункціонального пристрою, який крім зволоження включає в себе багато додаткових функцій, про який я розповім вам відразу ж після покупки!

А у вас є зволожувач повітря?