Як відзначити свято

В такий чудовий день хочеться привітати всіх з 8 березнем та дізнатися, хто як проводить свята. Взагалі всі свята: 8 березня, 23 лютого, дні народження, Новий рік...

Приміром, моя свекруха любить приймати гостей. Вона завжди багато готує: їжа смачна, але проста, ніяких тобі вишукувань. За принципом – головне, щоб всі були ситі. А значить, задоволені. Гості приходять, всіх саджають за стіл, починається процес поглинання їжі, який перемежовується розмовами «по темі» (привітання іменинника) і «не зовсім по темі» (політика, життя). При цьому увага з винуватця торжества якось дуже швидко переключається на побутові проблеми. Розважальна частина геть відсутня: жодних конкурсів, сюрпризів, приколів. Особисто у мене у них в гостях не виникає відчуття свята. Все як завжди. Звичайно, буденно. І мені стає навіть шкода винуватця торжества, як ніби його свято не «допраздновали», чи що.

Моя мама теж любить приймати гостей. Вона теж завжди багато готує. Напевно, дається взнаки радянське виховання. На відміну від свекрухи мама намагається приготувати незвичайні страви (заздалегідь складає меню)і гарно їх прикрасити. Щоб вони виглядали» на столі. Іншими словами, в її випадку далеко не останню роль відіграє естетична сторона дійства. І ще вона намагається створити святкову атмосферу, веселу і невимушену. Щоб цей день залишився у пам'яті винуватця торжества і гостей. З цією метою вона розробляє сценарій. У хід йде все: весела музика, жартівливі поздоровлення, ігри, конкурси, танці. Спочатку атмосфера урочиста і трохи натягнута, а потім всі розслабляються (і не тільки під впливом спиртного!) і отримують задоволення.

Ні, ви не подумайте, що я хвалю свою маму і засуджую свекруха – ну, як зазвичай, в анекдотах. Свекруха в мене – чудова жінка. У нас з нею чудові стосунки. Просто не виходить у неї створити атмосферу свята. Може, таке виховання, такі сімейні традиції, до яких вона з дитинства звикла. Не знаю... Але і у моєї мами не все так чудово. Під час приготувань до свята вона стає нервовою («це Ще не встигла й це. А гості скоро прийдуть!») і постійно пиляє нас, що ми їй допомагаємо. Під час свята мама дуже багато енергії витрачає на організаційні моменти: подає на стіл, проводить конкурси. Ми, звичайно ж, їй допомагаємо, чим можемо. І в кінці свята вона виглядає дуже втомленою. Здається, що вона не святкує з нами, а «працює».

А як ви відзначаєте свята? Які у вас сімейні традиції? Як, по-вашому, знайти «золоту середину» — щоб і господиня не втомилася, і гостям свято запам'яталося?