Як відв'язатися від чіплявся

В нашому житті зрідка, але трапляються ситуації, пов'язані з приставання. Це можуть бути циганки, що пропонують поворожити, нав'язливі вуличні продавці або навіть просто неприємні для нас люди, що бажають познайомитися. Ні для кого не секрет, що спілкування з такими людьми може привести до абсолютно непотрібним і неприємних для нас наслідків; найчастіше втрати грошей.

Найголовніше, що потрібно завжди дотримуватися в таких випадках — спокій і коректність. Ні за яких обставин не потрібно вступати в перепалку, суперечки, суперечки з «приставалами». Чим менше ви будете нервувати, і чим менше про вас дізнаються додаткової інформації, тим легше вам буде позбутися від настирливих людей. Ось способи виходу з таких ситуацій, ефективність яких перевірена на власному досвіді.

Я поспішаю
Ви так поспішаєте, що не можете зупинитися навіть на секунду. Дієво на вулицях, самий ефективний прийом при чіплянні циганок-ворожок, жебраків тощо. Дуже важливий цілеспрямований погляд вперед і швидкий крок. Ніяких слів, пояснень, жестів, ні в якому разі не дивитися в очі «чіпляли» — ви поспішаєте, і цим все сказано. Поспішайте обов'язково мовчки — це важливий момент.

Ні, спасибі
Цей спосіб, відповідний до багатьох ситуацій, дозволяє дотримати правила пристойності, не підпускаючи «приставав» на близьку відстань. Фразу: «Ні, дякую» можна назвати чарівною, якщо вміти правильно застосовувати. А секрет дуже простий — більше не говорити нічого, крім однієї цієї фрази. Прийом «заїждженої платівки» досить ефективний у багатьох ситуаціях:
Дівчина, я можу вам запропонувати.
Ні, дякую.
Вас цікавить...
Ні, дякую.
Подивіться наші зразки...
Ні, дякую.
Ви бажаєте червоний або білий...
Ні, дякую.
І так до нескінченності. Нехай вас не бентежить навіть відсутність логіки у вашій відповіді. Немає необхідності що-небудь пояснювати і розповідати, якщо ви не зацікавлені у продовженні розмови.

А от коли ви вступили в розмову, відв'язатися від «приставав» стає набагато складніше, так як серед них трапляються досить досвідчені маніпулятори, які вміють впливати на співрозмовника. Але і тут вам допоможуть ці способи — важливо тільки не боятися здатися неввічливим, дурним, нелогічним — все одно яким. Адже ваша мета позбутися від настирливого людини, а демонструвати йому інтелект і шляхетність вам абсолютно ні до чого.