Які продукти підвищують гемоглобін

Перші страви
Рецепти
Рецепти за типом страви
Рецепти супів
Суп з овочів
Суп зі шпинату

120-140.... Просто цифри? Зовсім ні. Це норма рівня гемоглобіну для жінок. В юності, пам'ятаю, мені довелося поборотися, щоб підняти його хоч трошки.

Що ж стає причиною зниження його рівня? Причин багато, це і перенесені хвороби і вагітність, і погане харчування.... А у мене він «впав» після рясного кровотечі в «ці дні». Ціле літо я не могла зрозуміти, що ж зі мною діється. Мені постійно хотілося спати, я дуже швидко втомлювалася, а мама з занепокоєнням зазначала – «ти стала тонкою, дзвінкою і прозорою...».

Я швидко втрачала вагу, і ще швидше волосся.... Прокинувшись одного разу вранці, я вирішила – все, сьогодні йду до лікаря! Результати аналізу крові виявилися невтішними – анемія. Потрібно було терміново щось робити. Звичайно, лікар призначив мені курс лікарських препаратів. Але для кращого результату потрібно було збагатити свій раціон залізовмісними продуктами.

Продукти тваринного походження

Я не такий вже великий любитель м'яса, але довелося мені, хоч раз в 3 дні, пригощатися шматочком яловичини. Частіше я ласувала паштетом з яловичої печінки, або рагу з овочів і субпродуктів. Ще в моєму списку були яєчні жовтки і морепродукти (креветки, кальмари, молюски). Але, якщо до жовтків я ставлюся непогано, то дари моря мені можна навіть не показувати – не люблю.

Крупи

Обожнювана мною гречка! Причому, варити її не потрібно — з вечора заливаємо холодною водою, а вранці додаємо сіль за смаком і можна їсти. Хочете – холодної. А можна і розігріти. Я їла гречку щодня цілий місяць, і вірите, вона мені ні крапельки не набридла.

Бобові і гриби

Самі боби або нут їсти, звичайно, не кожен захоче, зате вони чудово себе зарекомендували в супи, рагу, салатах і запіканки. З квасолі можна зробити чудове блюдо – лобіо. А сочевиця стане дуже смачною кашею, тим більше, якщо додати в неї білі грибочки (в сушеному вигляді вони зберігають увесь свій запас заліза).

Овочі, фрукти і ягоди

Куди ж без них. Шпинат, помідори і гарбуз, морква, картопля, буряк. Як же вони гарні в свіжому вигляді і у складі різних страв. В них так багато заліза і засвоюється вона організмом не гірше дорогих лікарських препаратів. Необхідно тільки регулярно їх їсти, а не пару раз в році.

З фруктів також набралася компанія немаленька. Яблука, банани, абрикоси. А ще ківі, гранат і персики. І не важливо – їсте ви їх цілими, або робите салат і соки, корисні вони в будь-якому вигляді.

У ягід свої фаворити – журавлина, смородина, суниця, чорниця і полуниця. Я з ягід любила робити морс і смузі. Пила протягом дня і прямо відчувала приплив сил і бадьорості.

Десерт

Для мене улюбленим ласощами стала суміш горіхів, родзинок і гіркого шоколаду, подрібненого на тертці. Так я себе балувала перед сном.

Зізнаюся вам чесно, я пила таблетки всього лише 10 днів, поки зникли запаморочення і сонливість. Потім забула випити їх раз, другий.... Через 35 днів я здала повторний аналіз – і, ура! Мої показники досягли результату в 120 одиниць.

А що з перерахованих продуктів найбільше подобається вам?