Як привчити кошеня до туалету

Багато людей, вперше взявши кошеня, роблять помилки при привчанні його до туалету. Внаслідок виникає маса проблем. Кіт або кішка з милого пухнастого створення перетворюються на величезну головний біль. Так було і в мене.

Перший кошеня з'явився у мене в класі восьмому. До цього кошенят в нашій квартирі не було, і про правильне привчанні кошеня до туалету батьки теж знали дуже мало.

Важливо, щоб перший раз в новому будинку кошеня не «промахнувся»

Поза себе від радості я загралася з кошеням і не помітила, як він ушився в кут, щоб сходити в туалет. Потім пояснити йому, де належне місце, було просто неможливо. Він наполегливо шукав затишні кути.

Вина господарів

До речі, часто господарі стикаються з такою проблемою: кошеняті показали – пояснили – зрозумів. Але ось з необережності, з незвички закрили двері в кімнату, де стоїть лоток. Кошеня сходив в туалет в інше місце. Хіба його можна лаяти? Винен господар.

І ось у чому парадокс: якщо кошеня не покарати, він подумає, що це теж його місце. У процесі виховання жалість, на жаль, не доречна.

Привчайте як можна раніше

Будучи господинею кошенят, яких я хотіла роздати, до питання привчання до туалету ставилася серйозно.

Як тільки кошенята починали активно пересуватися, ставила туалет з наповнювачем прямо біля місця, де жили котенята. Періодично садила їх в лоток. Кошенята спочатку грали в «пісочниці», а потім здогадалися, що від них хочуть.

Інновації

Зараз на зооринку з'явилися спреї для привчання кошенят до туалету і засоби, які допомагають нейтралізувати запах, якщо кошеня «промахнувся». Сама не пробувала, але чула позитивні відгуки.

Нап о лнение лотка

Тоді, з першим кошеням, була проблема, що класти в лоток. Від піску багато бруду і пилу, порожній лоток, навіть з сіточкою, неприємно пахне, газети та клаптики паперу не вбирають потрібним чином.

Зараз продається дуже гарний засіб – наповнювач для котячого туалету. Котам він нагадує пісок і добре тримає запах. До такого туалету кошенята привчаються краще.

Якщо використовуєте наповнювач для лотка, купіть лоток з високими бортиками. Коти від старанності часто розкидають вміст лотка по сторонам. Більш високі бортики частково захистять вашу кімнату.

А як ви привчали своїх кошенят-малюків до туалету?