Як правильно вибрати пральну машинку

Якщо раніше всі мої пізнання про пральні машинки зводилися до «з фронтальним і вертикальним завантаженням», то після поломки нашої помічниці я значно розширила свій кругозір.

Попередня модель прослужили нам вірою і правдою не один рік, але поломка була такого роду, що ремонтувати її було зовсім невигідно.

Зазвичай пральна машинка купується не на пару років, тому її вибір – відповідальна і важлива задача. У сьогоднішньому топіку я хотіла б розповісти про основні характеристики цієї побутової техніки.

Розмір

Якщо висота у більшості моделей стандартна, то щодо ширини і глибини справи йдуть зовсім інакше. Наприклад, для нас ці критерії мали вирішальне значення, т. к., місце у ванній у нас обмежена, і машинка встановлюється впритул між стінкою і душовою кабіною.

З глибиною довелося помучитися, т. к., при купівлі попередньої моделі ми допустили помилку, забувши заміряти глибину при відкритих контейнерах для прального порошку. В виду того, що у ванній у нас є умивальник, відкривати їх повністю у мене так і не вийшло.

Також не забудьте перевірити, щоб на шляху відкритої дверці не було ніяких перешкод. Часто буває так, що при відкритті вона стукается про коліно умивальника.

Ще один параметр – максимальна вага завантаження білизни. У більшості машинок це 4-5 кг. В принципі, цього цілком достатньо для сім'ї з 3-4 осіб.

Режими прання

Тут у мене просто розбіглися очі – в сучасних машинках бувають навіть режими для прання взуття і фіранок. Однак, я звертала увагу тільки на ті, які мені необхідні. До таких належить, наприклад, делікатне прання і прання вовняних виробів, т. к., у чоловіка багато речей, які до зміни пральної машинки мені доводилося прати вручну.

Також мене цікавив режим швидкого прання (у деяких моделях він називається «експрес-прання»), т. к., часто доводиться прати малозагрязненные речі, які не хочеться «балакати» по барабану півтори години. У одних виробників такою є тридцатиминутная прання, в моїй новій машинці тривалість – 15 хвилин. І, хочу зауважити, результат мене влаштовує.

Я не дуже люблю рекламні виверти, тому мене зовсім не зацікавили програми прання за допомогою бульбашок повітря.

Для алергіків та людей з чутливою шкірою існують програми гіпоалергенною прання. Правда, при більш детальному вивченні виявилося, що це звичайний режим, просто з додатковими ополіскувачами.

Аналогічні справи і з режимом «легке прасування». За рахунок зменшення кількості оборотів (що практично у всіх моделях можна відрегулювати вручну) білизна дійсно менше мнеться.

До речі, після покупки, виявилося, що у мене є програма для видалення плям, але ефект від неї нульовий.

Додаткові функції

Багато машинки зараз оснащені функцією відстрочки часу прання. Не знаю, як ви, але я не люблю, щоб мокру білизну цілу ніч або день лежало в закритому барабані.

До того ж ця функція буде корисна тим, у кого тарифи на електроенергію відрізняються в залежності від часу доби.

Більшість сучасних моделей оснащені рк-дисплеєм. Це дуже зручно, оскільки, на ньому відображаються всі параметри прання. А наявність підсвічування дає можливість побачити бажане навіть при побіжному погляді.

В моїй новій машинці є функція прискорення прання». Чесно кажучи, мені складно зрозуміти принцип її дії, так і користуватися нею я побоююсь. Інакше як пояснити той факт, що з її допомогою можна запросто перервати двогодинну прання на середині циклу, і завершити її за 15 хвилин?

Більш дорогі моделі можуть і сушити білизну, але при наявності цієї функції збільшуються і габарити пральної машинки, причому значно.

Зовнішні характеристики

Щодо кольору у мене особливих переваг не було – я схиляюся до класичного білого кольору. Але виробники пропонують безліч варіантів забарвлень – від чорних до червоних і сріблястих.

Щодо способу завантаження білизни також сумнівів не було – тільки фронтальний. Зважаючи на те, що ванна у нас невелика, додаткова поверхня для зберігання косметичних засобів мені не завадить.

Ще один важливий фактор – рівень шуму, який видає машинка. Частково це залежить і від того, наскільки правильно вона встановлена. Наша попередня модель, наприклад, під час віджиму вібрувала так, що чути її було біля ліфта. А ось нова абсолютно не шумить, навіть якщо перебуває поруч.

Висновки

До вибору великої побутової техніки слід підійти з максимальною відповідальністю. Поспіх тут не потрібна. Ми з чоловіком заздалегідь прочитали чимало форумів, ознайомилися з відгуками та характеристиками не одного десятка моделей, а вже потім зробили свій вибір.

Перед покупкою ми вивчили цінову політику декількох магазинів. І різниця в ціні була чималенькою. До речі, після того, як ви визначитеся з моделлю, за допомогою спеціальних сайтів можна відстежити цінові пропозиції відразу багатьох магазинів.

А які критерії при виборі пральної машинки важливі для вас?