Як позбавитися від запаху в холодильнику частина 2

Хочу поділитися своїми маленькими секретами про те, як позбутися від неприємного запаху в холодильнику. Це проблема, з якою всі ми хоч раз стикалися. А якщо ні — вам пощастило. І справа зовсім не в тому, що запах в холодильнику виникає тільки у тих, хто за ним не стежить. Часом причиною може стати банальне відключення електрики.

Причини

Давайте розберемося по порядку, в чому ж причини виникнення неприємного запаху?
Причина перша: забули викинути прострочені продукти.
Причина друга: зберігайте продукти у відкритому вигляді, без упаковки.
Причина третя: поїхали на довгий час і не встигли розібрати холодильник.
Причина четверта: в будинку відключили електрику.
Причина п'ята: поклали в холодильну камеру розморожені продукти (наприклад, рибу).
Можливо є й інші причини, але поки прийшли на розум тільки ці.

Профілактика простіше, ніж боротьба

Запобігти появи неприємного запаху в холодильнику простіше, ніж з нею боротися. Що ж для цього потрібно? А потрібно всього лише подивитися на перераховані вище причини і не допускати їх.

Обов'язково регулярно мийте холодильник, не зберігайте прострочені продукти упаковуйте їх у спеціальні контейнери або затягуйте харчовою плівкою. Саме це мені і допомагає. Але якщо раптом запах все ж з'явився, боротися з ним доведеться, адже він дуже стійкий і дуже неприємний.

Мої секрети

Що ж я роблю в таких ситуаціях?

Багато радять відразу використовувати хімічні речовини (поглиначі запаху або спеціальні миючі засоби), але я не прихильник хімії, якщо є можливість вирішити питання і без неї.

Основні пунктики, які є в моєму блокноті: цитрусові, сода, кава, горілка, оцет.

Перше правило — це усунути джерело неприємного запаху.

Друге правило — вимити холодильник дуже ретельно, не пропустивши жодного куточка, ні однієї полички і резиночки. Мити можна теплою водою з додаванням харчової соди. Іноді я протираю все горілкою, спиртом або оцтом, щоб продезінфікувати поверхню.

Потім можна помістити в холодильник якийсь натуральний адсорбент, все, що може поглинути молекули, що викликають неприємний запах. Я використовую соду або кава (мелена). Просто потрібно насипати трохи в чашку і блюдце або поставити на полицю (на пару днів, а не годин).

А ще добре допомагають цитрусові: лимонний сік, вичавлений і розведений водою, хоча можна і не розбавляти, а ось мандарини-апельсини я використовую у вигляді кірочок, з'їв мандаринку, а корочку в холодильник (можна як свіжу, так i висушену скоринку).

Ці прості методу є цілком ефективними в боротьбі з неприємними запахами, які поселилися в холодильнику.

А що для цієї мети використовуєте ви?