Як подружити малюка з ложкою?

Ох, чому все-таки я постійно хочу, щоб донька вміла робити то одне, то інше. І що дивно, цей потік бажань, напевно, ніколи не закінчиться. Ось дівчинка навчилася сидіти. Так мені відразу захотілося, щоб вона повзала. Навчилася повзати — як, вона ще не ходить? І так щоразу!

І ось не так давно виникло в мене ще одне бажання — донька повинна сама їсти ложкою. Послухала я різні поради та початку їх застосовувати.

Для початку стала давати доньці ложку під час годування, але при цьому продовжувала її годувати. А маля й не поспішала! Знай, тримала собі ложку, а їла з маминої. Навіщо напружуватися?

Я кілька днів спостерігала цей процес і щось мені перехотілося продовжувати цей експеримент. На тиждень я всі свої спроби відклала.

Потім я знайшла новий метод — вручати донечці ложку і йти в іншу кімнату. Це допомогло в перший же раз! Коли я повернулася на кухню через 15 хвилин, тарілка була порожня! Еврика — захотілося крикнути мені. Так, що там захотілося. Я ще й не то на радощах голосила.

Але радість моя тривала недовго. У наступний прийом їжі метод взагалі не спрацював. Донька тихенько просиділа з ложкою покладені 15 хвилин, а потім недвозначно дала мені зрозуміти, що пора б її і погодувати.

Друге фіаско мене убило наповал. Я залишила всі спроби і знову почала годувати доньку, навіть не даючи їй ложку. Але ось через пару тижнів мене знову осяяла ідея! В цей раз я взяла 2 ложки: одну вручила малятку, а другу залишила собі. І ось... хвилюючий момент!

Я почала тріскати з її тарілки. Спочатку донька дивилася з якимсь подивом. Потім вже, напевно, стала потихеньку розуміти, що мама серйозно вирішила позбавити її їжі. Це не могло залишити дитину байдужою. Вона почала швидко орудувати своєю ложкою! Я не вірила у свій успіх.

Зізнаюся, я дуже недовірлива. Тільки після того, як це незмінно повторювалося протягом тижня я повірила в те, що відбувається — моя доня їсть сама! Своїм досвідом я поспішаю поділитися. Не сперечаюся, що цей метод може не спрацювати з іншою дитиною. Але, головне, діяти і придумувати варіанти і тоді все обов'язково вийде!