Як подолати сором'язливість - частина 3

Вам знайоме відчуття, коли ви знаєте вичерпну відповідь на питання, але чомусь боїтеся озвучити його в слух? Або коли прийде ваша черга сказати тост за столом, а ви не знаходите слова, руки трясуться, а язик заплітається, хоча в голові вже давно все красиво і барвисто придумано?

Знайоме? Тоді вітаю! Ви в тій чи іншій мірі сором'язливі.
Якщо вам це не заважає – відмінно. Але мені, скажу чесно, заважало.

Я з дитинства росла трохи замкнутою. Це проявлялося в тому, що мені було важко починати спілкування з новими людьми, заводити знайомства. Варто було мені з'явитися в незнайомому місці, я починала чомусь соромитися і закриватися в собі. При цьому в своєму колі друзів я була душею компанії, у мене рот не закривався.

Особливо це потурбувало мене в інституті, коли з'явилася необхідність виступати перед великою аудиторією, брати участь у дискусіях на лекціях. Саме тоді я вирішила, що з мене вистачить. Потрібно побороти сором'язливість раз і назавжди.

Розбираємося в собі

Щоб перебити тарганів тапком, потрібно спочатку їх знайти у себе в голові. Цим я і зайнялася. Я стала шукати, чого я боюся. І, знаєте, я не знайшла серйозних причин для побоювань.

Подумавши, я прийшла до висновку, що практично всі люди думають в основному тільки про себе. Може бути, це і грубо, але їм наплювати на оточуючих, в тому числі і мене. А я тут сиджу і переживаю що ж буде, якщо мене спіткає невдача в якому-небудь справі, або я відповім неправильно на який-небудь питання.

— Що ж скажуть інші?
— Та нічого вони не скажуть.
— А якщо навіть і скажу, що від цього зміниться? Світ перевернеться?
— Ні.

Насправді, це такі дурниці думати про те, що про тебе подумають інші!

Спілкування і дію

Отже, проблема була знайдена. Я соромилася спілкуватися з новими людьми і до остраху боялася публічних виступів. І як ви думаєте, я вирішила цю проблему? Все елементарно і просто. Я стала в цьому практикуватися. І студентське життя було для цього просто чудовим плацдармом.

Я стала розвивати відносини зі своїми однокурсниками, заводити нові знайомства. Спочатку було важкувато, але я швидко поборола в собі всі заважають мені почуття. Я стала навмисно брати більше доповідей і завдань, частіше брати участь у дискусіях на різні теми на лекціях і після них.

Результат

Ось так, постійно практикуючись і наступаючи на горло своїм комплексам, я поборола сором'язливість в собі. Тепер я без проблем знаходжу спільну мову з практично будь-якими людьми, не боюся думки оточуючих про себе і своїх діях. І, знаєте, це так класно!

До речі, в той же час я прочитала книги Дейла Карнегі. Вони мені дуже допомогли.

А ви боролися зі сором'язливістю? Як у вас це вийшло, які прийоми використовували?