Як подолати сором'язливість - частина 2

Зараз мене навряд чи можна назвати соромливою, інакше я б ніколи не стала викладачем. Проте з цією проблемою я була знайома дуже добре, починаючи з підліткового віку. Я багато років працювала над собою, щоб прибрати цю рису свого характеру. Здається, мені це вдалося, і я хочу поділитися своїми секретами з читачками Ask Me Zone.

Картинки з шкільного життя

Сором'язливість може дуже сильно заважати і ускладнювати життя. Причому соромитися заговорити з симпатичним молодим чоловіком – це природно, це властиво багатьом. Але коли ти на відмінно вивчила урок, але боїшся відповідати — з цим потрібно працювати.

Пригадується мені ще один випадок. У 9 класі я сиділа одна за партою. Мені було зовсім невесело одного. І коли в наш клас прийшла новенька Марина, я вирішила на лінійці запропонувати їй сидіти разом.

Минуло вже багато років, а я досі пам'ятаю, як важко мені було підійти до нової однокласниці і сказати: «А давай будемо сидіти удвох!» І адже я знала, що Маринка погодиться, адже вона нікого не знала, а тут до неї проявляють увагу. Пам'ятаю свій здавлений голос, коли я — з таким величезним трудом – вимовляла ці слова.

Для чого я вирішила боротися з сором'язливістю

Головними причинами, що змусили мене міняти свій характер, була майже повна відсутність подруг. Я аж ніяк не була нелюдимої, мені хотілося погуляти, посміятися, а не тільки сидіти за книжками і вчити уроки.

Звернувшись за порадою до найближчих людей – мами і бабусі – я не дізналася нічого цінного щодо сором'язливості. Вони поділилися своїм досвідом, в них обох у дитинстві було дуже небагато подруг і нікого з них не можна було назвати душею компанії.

Мені сказали, що не варто страждати через дрібниці, краще зайнятися підготовкою до контрольної з алгебри або допомогти мамі приготувати вечерю.

Перші результати

Перші кроки по позбавленню від сором'язливості були зроблені мною вже після закінчення школи. Я поїхала в столицю, оселилася в гуртожитку, і в мене почалося доросле життя.

Гуртожиток був хорошим ліками. Адже спілкування там дуже багато. Три сусідки в своїй кімнаті, дівчата й хлопці із сусідніх кімнат, з якими щодня бачишся на загальній кухні. І не мовчки стояти готувати!

У гуртожитку вже не було мами, яка б могла за мене заступитися. Так що дрібні побутові проблеми доводилось вирішувати самій. У процесі їх вирішення я багато спілкувалася з різними людьми. І для мене вже не було проблематичним звернутися до людини і що у нього запитати.

Спілкуйтеся з незнайомцями

Не всі живуть в гуртожитку. І тут допоможе хороший рада, що я теж неодноразово застосовувала: спілкуватися з незнайомими людьми. Звичайно, не варто чіплятися до людини на вулиці без конкретного приводу. А ось запитати, котра година або попросити розповісти дорогу в найближчий супермаркет, кінотеатр або бібліотеку - цілком допустимо.

Також багато приводів для спілкування є в магазині, на ринку. Наприклад, купуючи туфлі, ви можете поспілкуватись з продавцем на тему, хто виробник, наскільки це хороша торгова марка, скільки гарантія на взуття і так далі.

Причому малоймовірно, що продавець відмовиться поділитися цією інформацією і поведе себе з вами грубо. Продавці просто зобов'язані бути ввічливими і зацікавленими, адже вони не хочуть втратити клієнтів.

Побудьте собою не

Цей хороший рада я також успішно застосовувала на практиці. У вас, звичайно, є подруга чи знайома, яка не страждає сором'язливістю і на яку б ви хотіли бути схожою. Ось і уявіть, що ви – це вона, тільки на сьогоднішній вечір.

Тут краще тренуватися на незнайомих людей. А якщо на близьких – то не дуже різко. Інакше ваш хлопець може бути неприємно вражений тим, що у вас змінам. Може, він полюбив он ту сором'язливу сіру мишку, а яскрава леді без комплексів – не для нього?

Говорите про свої почуття

І ще один хороший рада: коли ви відчуваєте розгубленість і сором'язливість, скажіть про це людині, з яким ви спілкуєтеся. Так можна чинити з близькими людьми. Дуже можливо, що вони допоможуть вам цю подолати сором'язливість.

Мій висновок: з сором'язливістю поступово можна впоратися. Головне, не втомлюватися працювати над собою. А ще мені подобаються слова: «Скажіть, де ви бачили сором'язливого старця?»

Може, сором'язливість і сама пройде з віком і для цього нічого не варто робити? Цікаво думку читачок.