Як писати анонс статті

Анонс є найбільш важливою складовою кожної статті. Саме в ньому читачам описується коротко, про що буде стаття, розповідається її сенс і мета написання.

Іншими словами, прочитавши анонс, у читача повинно скластися думка щодо того, чи є взагалі сенс переходити до читання самої статті. Зробити анонс статей може кожен, однак для цього необхідно вивчити основні правила, особливості та рекомендації.

Як писати анонс статті

Саме головне, потрібно пам'ятати, що анонс — це не переказ тексту. Ось чому не допускається цитувати оригінал, не уклавши його в лапки. Крім того, не варто користуватися такими словосполученнями, як «я думаю», «я вважаю», оскільки смаки кожної людини індивідуальні і носять суб'єктивний характер. Те, що подобається одному, буває абсолютно не цікаво іншому, тому анонс вимагає максимально точного відображення суті матеріалу без особистої думки автора. Однак можна скористатися відгуками на статтю зі сторони щодо відомих джерел.

Будь анонс повинен викладатися зрозумілою мовою без великої кількості наукових термінів і важких оборотів мови, інакше його популярність істотно зменшиться. Також не слід включати в анонс штампи і всім відомі факти. Не дуже вітається в анонсі інформація, що не має відношення до анонсованої статті, а також безліч відомостей. Слід чітко дотримуватися художній, науковий або нейтральний стиль. Стандартний обсяг анонсу становить 150-500 знаків з урахуванням пробілів. Приклад анонсу статті можна знайти в тих виданнях, де планується публікувати матеріал. Не можна використовувати слова або вирази в верхньому регістрі, оскільки подібні тексти складно читаються, викликаючи тільки роздратування.

Корисні поради

Анонс повинен бути грамотним з точки зору граматики, орфографії та пунктуації. Не варто сподіватися, що ніхто не помітить помилки, тому при написанні анотацій при можливості краще звернутися за допомогою до фахівців або скористатися функціями текстового редактора.

Якщо можна використовувати будь-яке зображення, потрібно обов'язково зробити це. Барвисті картинки зазвичай привертають увагу, змушуючи читачів звернутися до статті.

Не варто повторювати інформацію, яка вже написану в основній статті і починати анонс з таких вступних фраз, як: «дана стаття розповість вам... або «в статті можна дізнатися багато нового про...». Також не слід починати анонс з відсилань до інших джерел.