Як підвищити самооцінку - частина 2

Я так не зможу.... У мене ніколи не вийде так само добре.... Знайоме? Такі фрази я частенько зустрічаю у ваших коментарях. Та й сама нерідко ловлю себе на таких думках. Що ж це? Реальне сприйняття своїх умінь або занижена самооцінка?

Я згодна, висока самовпевненість — погана риса характеру. Але, якщо постійно сумніватися в своїх силах, то домогтися чого-небудь у житті буде практично нездійсненним завданням. Де ця грань? Коли потрібно зупинитися, озирнутися і повернути у бік кращого життя?

Зовнішній вигляд

Я почала свою боротьбу з заниженою самооцінкою в старших класах школи. Точкою відліку став день, коли я зловила себе на думці, що я сіра і нецікава особа. Я постійно порівнювала себе з однолітками. Вони мені здавалися набагато привабливіше, розумніші і успішніше, ніж я. Бути на увазі – для мене стало справжнім випробуванням. Мої комплекси росли, як на дріжджах, і я помітила, що розчиняюся в натовпі. Зграю безликої, непомітною тінню.

Почати боротьбу зі своїми сумнівами і невпевненістю мені допомогла лише одна фраза. Хлопець, до якого я була небайдужа, сказав: «Ти — не така, як всі». Лише.... І я задумалася. Я повторювала собі цю фразу з ранку до вечора, як афірмацію (затвердження). Згадайте чудовий фільм «найчарівніша і найпривабливіша». Я переглядала його не один раз. І навчилася любити себе.

Успіхи і досягнення

Але це тільки зовнішність. А як же інші аспекти? Наприклад, успіхи в навчанні чи роботі.... Тут можна застосувати іншу практику, я назвала її «перетворення». Суть її в тому, щоб з недоліків зробити гідності. Скажімо, я не сильна в математиці, зате в творчості і природних науках мої успіхи досить непогані.

Або такий варіант – я не вмію в'язати спицями, але зате чудово справляюся з гачком та бісером. Так, у мене не виходить спекти смачний і гарний торт, зате які чудові пироги в мене виходять! Всього одне просте слово «зате», здатне змінити вашу думку про себе.

Щоб вам було простіше, напишіть у стовпчик все те, що у вас не виходить, або ви не вмієте. А тепер напроти кожної фрази напишіть це просте слово і все те, чим ви можете пишатися. Ну а якщо ви щиро хочете навчитися чому-небудь, не опускайте руки. Нехай не відразу, не з першої спроби, не зовсім ідеально. Але все неодмінно вийде. Запам'ятовуйте, а ще краще – записуйте всі свої маленькі перемоги і невеликі досягнення.

Перечитуйте список, постарайтеся згадати і знову відчути випробувану тоді радість і задоволення. Постарайтеся обмежити спілкування з людьми заздрісними, які постійно нагадують вам про ваших невдачах і проколи. Краще проводите більше часу з тими, хто вас цінує. Шукайте в житті позитивні моменти. І припиніть порівнювати себе з іншими. Ви індивідуальність!!!

А ви досить впевнені в собі?