Як підготуватися до пізньої вагітності

Сьогодні хочу поділитися своїми планами. Нарешті я зрозуміла, що хочу стати мамою. Але проблема у віці – мені вже за 35 років. Про що я думала раніше? Виховувала сина і була впевнена, що дітей з мене досить:)

Але я не про це хочу написати, а про те, як я вирішила підготуватися до пізньої вагітності.

Незрозуміле слово – диспансеризація

Як тільки мій гінеколог почула, що я планую стати мамою, вона відправила мене на повне обстеження. І ось тільки тоді я зрозуміла, що означає «диспансеризація».

Я майже цілий місяць ходила в поліклініку. Зате я з'ясувала, що ніяких хронічних захворювань у мене немає, отримала повне уявлення про те, як моє здоров'я на даний момент, і отримала надію на те, що зможу виносити і народити здорову дитину.

Однак, про деякі поради лікарів я хочу розповісти докладніше.

Харчування – важливий аспект

Поговоривши з медиками, я зрозуміла, що моєму організму потрібно підготуватися якомога ретельніше. Ендокринолог мені сказала, що треба вести щоденник харчування, в якому буде чітко відображено баланс всіх вітамінів і мікроелементів.

Виявляється, що просто пити вітаміни мені не можна, потрібно обов'язково ввести в раціон продукти, які містять необхідний рівень мікроелементів і вітамінів. Так мій організм буде краще їх засвоювати. А я, наївна, думала, що куплю вітаміни для вагітних і «справа в капелюсі».

А ще синтетичні вітаміни можуть посприяти швидкому старінню моєї плаценти, а мені навпаки, потрібно намагатися, щоб цього не відбувалося. Ви знали про це, або я така древня?:)

Фізичні навантаження протипоказані

Я завжди думала, що вагітним не можна займатися спортом, та й взагалі, вважала, що фізична активність дуже небезпечна для майбутніх мам. І цей міф мені розвіяли.

У Центрі планування сім'ї мені сказали, що це не тільки не протипоказане, але і вітається – і навантаження, і активність.
Тепер я намагаюся якомога частіше гуляти на свіжому повітрі. Причому, я не просто йду прогулянковим кроком, а чергую швидкий і повільний темп.

А ще, за порадою гінеколога, я стала ходити на плавання. Як вона пояснила, це потрібно для того, щоб «накачати» м'язи нижньої частини живота.

Шкідливі звички залишилися за бортом

Також мені довелося відмовитися від звичного способу життя. Я відмовилася від енергетиків, алкоголю і шкідливої їжі. Однією з моїх шкідливих звичок було недосипання. Зараз я намагаюся спати не менше 7 годин на добу.

Загалом, я рішуче налаштована і чекаю від вас підтримки! Скажіть, а хто з вас народжував в такому віці? Як готувалися до вагітності ви?