Як накопичити гроші

Багато нічого страшного не знаходять у тому, щоб взяти кредит на яку-небудь покупку. Я дотримуюся іншої думки. Панічно боюся залазити в борги. Тому живу за коштами, а якщо це необхідно, збираю необхідну суму.

Запевняю вас, що нічого складного в цьому немає. Цілком можливо і накопичити гроші, і жити цілком комфортно.

Моя система накопичення складається з трьох основних принципів:

1. Для накопичення потрібної суми треба добре розуміти, з чого складається сімейний бюджет, і тільки тоді можна буде виділити кошти і сховати їх у кубушку.

2. Вирішивши накопичити суму, треба регулярно відкладати певні кошти, інакше справа не вигорить.

3. Я давно зрозуміла, що ми з чоловіком цілком можемо відкладати від 10 до 15 відсотків свого загального заробітку. Але якщо поставимо задачу швидко накопичити необхідні кошти, то цілком можемо відкладати і третю частину щомісячних доходів. Якщо ж засобів на життя та накопичення не вистачає, я на це час знаходжу підробіток.

Я для себе вивела таку формулу. Якщо хочеш зробити потрібну велику покупку, відмовся на якийсь час від інших, дрібних придбань, купуй тільки найнеобхідніше. Без обмежень сьогодні додаткових можливостей завтра не з'явиться.

Пробувала я і такий варіант. Щоб не виникало спокуси витратити якусь частину накопиченої суми, я щомісяця клала гроші на рахунок в банку. Якщо б я вирішила взяти звідти певну суму, я б втратила відсотки, належні мені за договором.

Головне – контроль за витратами

Я визначила декілька статей, на які витрачати кошти необхідно кожен місяць:

1. Телефон, Інтернет, квартплата, електроенергія.

2. Харчування (найважливіша стаття, потрібно розподілити гроші на весь місяць, щоб не залишитися без їжі).

3. Покупка одягу (найнеобхідніше). Цю суму, так як предмети одягу не купують регулярно, я кладу на спеціально відкритий рахунок в банку, з якого можна знімати частину коштів, нічого не втрачаючи.

4. Транспорт.

5. Освіта дітей.

6. Сума на непередбачені витрати.

Такі статті витрат, як відпочинок, розваги, я на період накопичення з бюджету виключаю.

Я постійно і ретельно записую всі витрати і шукаю додаткові можливості для економії. Користуюсь комп'ютерною програмою «Домашня бухгалтерія», в якій можна проаналізувати всі доходи і витрати сім'ї.

Привчивши себе до економії, я тепер завжди маю запас коштів. Це часто виручає мене і мою сім'ю в несподіваних ситуаціях.