Як мити кішку?

Не секрет, що коти не люблять купатися. Ну, ось не подобається і все тут! Своє невдоволення вони висловлюють дряпання і часом кусаньем. Перший раз мені навіть було шкода мити кішку. Вона така бідненька там, в тазику, проситься на руки і жалісливо нявкає. Але треба, значить, треба! Гігієна важлива і для кішок!

Відразу скажу: фотографії самого процесу купання я надати не можу, бо все-таки це незручно мити однією рукою кішку, а інший знімати. Але зате Ви можете подивитися на наших кіс, коли вони сухі і добрі. Кішок в нашій родині багато: одна (Кыси) живе зі мною і чоловіком, кіт Тоша – у свекрухи, Пушок і Маркіза – у моїх батьків. Часто мити їх не можна, звичайно, але періодично – потрібно, особливо, коли кіт повернувся з тижневого «загулу».

До цього відповідального заходу треба підготуватися. Мити вихованця можна тільки після того, як пройде 4 години після останнього прийому їжі. У ванну треба поставити три миски (у нас влазить), наповнених теплою водою. В першому я розчиняю невелика кількість спеціального шампуню. В цей таз треба обережно опустити кішку, яку слід намагатися заспокоювати словами, погладжуваннями. Рухи не повинні бути різкими, тварина і без того налякане. Намочивши шерстяний покрив, я акуратно втираю в нього невелику кількість шампуню. Вихованцеві, звичайно, це не подобається. Щоб він не втік, я однією рукою тримаю його за передні лапки, а другий намыливаю шерсть і споліскую водою з першого ж миски. Потім тварину потрібно акуратно опустити в другій тазик, сполоснути його шерсть тут, а потім у третьому тазу. Щоб остаточно видалити шампунь, я вмикаю душ. Під час всього процесу купання з твариною треба розмовляти спокійно. Нехай кішка кусає до крові, нехай дряпає, не можна робити різких рухів і починати нервувати. Вона просто налякана, от і все. Не можна допускати, щоб вода потрапила їй у вуха і рот.

Після купання кісу оборачиваю в старе махровий рушник, знову поглаживаю, трохи сиджу з нею на дивані, а потім відпускаю на підлогу. Феном не сушу. По-перше, вдома тепло, кішка не простудиться. По-друге, шум фена може ще сильніше налякати вихованця. Звичайно, кішку відразу на вулицю відпускати не можна. А після того, як шерсть на ній остаточно підсохне, я обов'язково пригощаю її чимось смачненьким. Або дозволяю спати в ліжку, чому наш Тоша дуже радий:

На закінчення скажу: у моєї подруги кошеня обожнює купатися. Він муркоче, коли його миють. Як не дивно, але це так!