Як ми купили папуг – ще раз про жорстокість до тварин

Ось скільки разів собі казала, що вистачить збирати животяг, але все одно знову наступила на ті ж граблі». Зайшла випадково в місцевий універмаг і в відділі продажу кормів для тварин побачила клітку з папужкою і коробку з двома черепахами. Тільки уявіть, відділ розміром метр на півтора, обгороджений скляними боксами, в яких виставлені зразки товарів і в одному з них, з трьох сторін заскленому, сидять нещасні, ледве живі істоти. Про черепах не знаю – зима, вони сплять, може, їм і не було так вже погано, але білий хвилястою попугаихе було точно не по собі. Вона сиділа, нахохлившись, дуже важко дихала (там взагалі нічим дихати від смороду котяче-собачого корму, та ще й єдина незасклений стіна завішана всякими пакетами), по її вигляду було неважко здогадатися, що пташка доживає останні дні – восковиця над дзьобом вся потріскалася, пір'я повилазили. Загалом нетоварний вигляд, ясно, що ніхто не купить, а значить тут їй кінець прийде, серед задухи й смороду. Я не витримала, до продавщиці в закуток заглянула, висловилася, що не можна так з тваринами надходити, а вона здивовано поморгала і знову за свою булочку з чаєм почала з ображеним виглядом.
Ну, загалом, я приїхала додому, пару днів промаялась, забрала величезну клітку в родні (коли-то давно папужок тримала) і ми з чоловіком вирушили за нещасною, в надії, що вона ще жива. Приїхавши в магазин, я жахнулася – звідки-то молодняк привезли, у двох маленьких клітках в тих же умовах металися близько двадцяти пташенят. Моя беляночка сиділа так само, абсолютно безучастная до всіх криків і пурхання навколо. Порадившись із чоловіком, ми її купили і ще одного молодого самця, щоб їй було не скучно.
Поки ми були в магазині, старша дочка відмила клітку, ошпарила яблуневі гілки для сідала, приготувала все для щасливого життя. Новосели вели себе насторожено перші кілька годин, і, до моєї великої радості, подружилися. Сесіль, так ми назвали нашу бідолаху, стала чистити пір'ячко, перебирати оперення у Горді (так назвали хлопчика), потім відправилася поїсти і його з собою покликала на правах старшою і досвідченішою. Сесіль посвіжішало, але все одно виглядала стомленою, я так сподівалася, що її вдасться врятувати, але, на жаль.... Через три дні, рано вранці пролунав тривожний крик Горді (до цього вони мирно сиділи на своїй гілочці), чоловік побіг подивитися, що сталося і приніс у долонях вже мертву Сесисль...
Вона раптово померла і впала замертво на очах у маленького Горді — так буває, якщо пташка пережила сильний стрес або її серце було зношене. Не можна передати, як всі засмутилися, і чоловік, і наші дівчатка, і, звичайно ж, я – заспокоюю себе лише тим, що останні дні Сесіль прожила в любові і в просторій клітці, де було повно повітря і світла. Так наш Горді залишився один, найближчим часом обов'язково купимо йому подружку, а від Сесіль залишилися лише фотографії і відчуття, що щось у нашому світі давно пішло не так, раз люди, розумні і сильні, послані, щоб допомагати всім, хто слабший, так жахливо відносяться до всього живого...