Як домовитися з власним котом?

Я завжди ставилася до кішок з великою симпатією. Багато разів намагалася заводити будинку кошеняти, але чомусь невдало: то був жахливий характер, то горщик ігнорувався, і їхали мої кошенята в село або в інші руки. Коти викликали у мене недовіру і тому мої кошенята завжди були жіночого роду. Коли загинула остання моя кішечка, не доживши до року, яка була надзвичайно розумною і відповідала всім моїм уявленням про культурну вихованої кішці, я вирішила більше не випробовувати долю і кішок не заводити.

Я завжди ставилася до кішок з великою симпатією. Багато разів намагалася заводити будинку кошеняти, але чомусь невдало: то був жахливий характер, то горщик ігнорувався, і їхали мої кошенята в село або в інші руки. Коти викликали у мене недовіру і тому мої кошенята завжди були жіночого роду. Коли загинула остання моя кішечка, не доживши до року, яка була надзвичайно розумною і відповідала всім моїм уявленням про культурну вихованої кішці, я вирішила більше не випробовувати долю і кішок не заводити.

Кіт з'явився в нашому домі, можна сказати, випадково. Майже дорослий, зі сформованим характером далеко не цукровий, але вихована і розумна. За півроку перебування в будинку це істота підкорило мене і остаточно розвіяло мої упередження проти котів. Мало того, він змусив мене ставитися до нього шанобливо і рахуватися з його інтересами, що раніше було для мене абсолютно дико щодо тварин.

Перше, що відрізняє його від родичів: він ніколи не кричить, коли голодний. Просто сідає біля своєї миски і мовчки чекає. Причому робить це він тільки коли я в кухні. Так, не дають. Кіт так само мовчки розвалюється посеред кухні так, щоб я через нього переступала і стежить за мною своїми зеленими очима. Знову не дають. Остання міра – котяра починає ходити за мною слідом і чутливо покусувати за литки ніг. Ну, все, умовив. Кидаю готувати сім'ї, займаюся котячим меню. А їсть він у нас виключно курячу печінку, свіжоприготовлену в мікрохвильовці.

Дуже часто кіт дає мені зрозуміти, що знає всі мої звички і намагається мене випередити. Вранці він сидить перед дверима ванної кімнати. Мовчки, з гідністю входить попереду мене. Тепер можна закривати двері. Не встиг? Буде шкребтися під дверима: впустіть! Проводжаю сина в школу. Кіт вже на підвіконні й зиркає на мене: чого гаєшся? Знає, що я обов'язково визирну на синочка з віконця.

Але не все було так гладко з самого початку. Ми і скандалили, і характери один одному свої демонстрували, поки не зрозуміли остаточно, що про все можна мирно домовитися. Як це робиться? Дуже просто. Саджу кота на диван перед собою і пояснюю ситуацію простою людською мовою. Син сміється наді мною, але результати в наявності! Так я домовлялася з котом потерпіти, коли треба було його лікувати, не дерти оббивку на стільцях в кухні, не лізти під ноги, коли до мене хтось прийшов, не чіпати квіти на вікні, та багато про що ми з котишкой переговорили. Звичайно, іноді йому і пошкодить хочеться, але робить він це на очах, щоб відразу ж у відповідь на моє обурення дати драла. Але ми обоє знаємо, що це гра. Наприклад, він стає на задні лапи, а передні ставить на нові шпалери в передпокої і дивиться на мене лукаво, мовляв, зараз як процарапаю! Я вскрикиваю від удаваного жаху, а кіт з космічною швидкістю летить в іншу кімнату.

Я можу розповідати про свого улюбленця нескінченно і не втомлююся дивуватися його розумом і чутливістю.