Як доглядати за тілом і грудьми під час вагітності

Вагітність

Ще далеко до заміжжя я почула від своєї старшої колеги кілька порад – вона, мати двох дітей, вдаючись до спогадів про своїх юних роках, розповідала, а вірніше, настійно рекомендувала, як правильно під час майбутньої вагітності доглядати за собою і своїм тілом, підготувати його до майбутніх пологів, а груди – до годівлі...

Ввічливо тоді вислухавши всі її поради, я подумки усміхнувся, подумавши, що вони знадобляться мені, судячи з усього, ще зовсім нескоро. І благополучно забула про всіх її повчаннях...

Років через п'ять, дивлячись на своє вже «вагітний» відображення в дзеркалі ванної кімнати і любовно погладжуючи свій злегка округлий животик, в голові випадково спливли слова моєї дослідної наставниці. Все, природно, мені згадати так і не вдалося, але відновлені в пам'яті поради я все ж взяла на озброєння. Бути може, вони кому-то теж знадобляться.

1. Щоб уникнути появи таких небажаних для будь-якої жінки розтяжок двічі на день після прийому душу треба обов'язково зволожувати тіло — існує спеціальна косметика для вагітних, дитячим кремом або ж просто оливковою олією. Особливу увагу необхідно приділяти зростаючого животика і збільшеною грудей.

2. Для підготовки грудей до майбутнього годування чашечки бюстгальтера потрібно покласти шматочки який-небудь жорсткої за своєю структурою тканини – таким чином, соски допомогою регулярного тертя будуть поступово «звикати» до майбутнім для них випробуванням, і процес годування буде для молодої мами максимально приємним заняттям.

3. З цією ж метою, а також для попередження появи тріщин на сосках , які можуть завдавати годуючій мамі дуже неприємні відчуття, можна у формах для льоду заморозити відвар кори дуба і цими кубиками вранці і ввечері протирати соски.

4. Для того, щоб зберегти груди красивою і пружною , ніколи не завадять повітряні ванни і контрастні обливання. Не варто тільки забувати про головному правилі загартовування – температуру повітря, і води потрібно знижувати поступово!

5. В період грудного вигодовування дуже важливо не віддавати перевагу одній, а годувати малюка однаково обома грудьми – в іншому випадку існує ризик того, що одна груди згодом може бути більше іншої.

Зізнаюся чесно – вже через тиждень після появи старшої донечки я із задоволенням дивилася на своє відображення в дзеркалі і ні про які розтяжках не згадувала, а після вісімнадцяти місяців годування маляти моя груди нітрохи не гірше стала...