Як доглядати за кактусом частина 2

Інтер єр будинку
Кімнатні рослини

До народження у мене доньки я не вміла, та й не хотіла вчитися доглядати за кімнатними рослинами. У мене їх просто не було. Але вийшовши на роботу після декретної відпустки, я, крім основних обов'язків, отримала для догляду десятка два зелених вихованців.

Моє знайомство з кактусом

Їх стан був воістину жалюгідним, але особливу жалість викликав десятирічний «дідок» доживає, як мені тоді здалося, свої останні дні. Колись він був сильним і високим, але, ймовірно, став нахилятися під власною вагою і якийсь «добродій» додумався підперти його виделкою, причому зубці її буквально вп'ялися в нещасного страждальця.

Від такої тортури він став нахилятися ще більше. Всі підстава пожовтіло і стало всихати, зеленої залишалася лише своєрідна «голова», яка вже майже торкалася землі в горщику. Не маючи особливого досвіду, я почала діяти, покладаючись на інтуїцію.

Почала я з того, що гострим ножем, протертим медичним спиртом, зрізала всю живу верхню частину рослини. Зріз я присипала товченим активованим вугіллям і відклала підсохнути, а тим часом підготувала не дуже глибокий пластиковий вазон, на саме дно насипала камінчиків середнього розміру.

Землю для кактуса я набрала під зростаючою неподалік ялиною, разом з опалим голками, і змішала навпіл з просіяним піском. У таку землесуміш я обережно висадила свого «вихованця» і поставила подалі від інших рослин. Перші кілька днів я його не поливала, боялася, що коріння загинє, а вперше полила приблизно через тиждень.

Як вони дякують за догляд

Я не плекала надії на те, що квітка виживе, але просто викинути його у мене не піднялася рука. Яким же було моє здивування, коли буквально через місяць мій «пацієнт» випустив боязкий отросточек для квітки, а ще через десять днів, сонячним ранком, наш кабінет прикрашало квітуче диво.

З того дня минуло вже довгих вісім років, квіти змінювалися, багатьох вже давно немає, я знову в декретній відпустці, але мій улюблений кактус і донині панує серед всіх рослин нашого кабінету. Регулярно, раз на рік, зазвичай на початку літа, він дивує всіх пишними квітами, іноді їх буває по два, рідше — три...

А скільки його «діток» ми роздарували й розібрали по домівках. У мене вдома тепер багато квітів і всі вони користуються моїми увагою і любов'ю, але спочатку був все-таки «ВІН».

А вам подобаються колючі «дуже харизматичні та привабливі»? Поділіться думкою.