Як доглядати за драценою частина 2

Інтер єр будинку
Кімнатні рослини

Кілька років тому мені подарували витончене кімнатне деревце з темно-зеленими тонкими листками. Назва дарувальник пригадати не зміг, як, втім, і правил догляду за дивним рослиною. В пошуках імені мого нового «вихованця», я перечитала багато журналів про кімнатних рослинах. Виявилося, що я стала володаркою драцени.

Вибір місця і правильний полив

Особливих вимог по догляду за нею не було,- як з'ясувалося, квітка цей абсолютно невибагливий і витривалий. Як і багато рослин, він не переносить надлишку вологи і попадання жарких сонячних променів. Від жаркого сонця на листках виникають опіки у вигляді сухих плям. А від дуже сильних і частих поливів загнивають коріння, і рослина загине.

Спочатку я поставила рослина подалі від вікна, але через кілька тижнів стала помічати, що колір листя став більш бляклим, а бічні відростки стали довші і трохи оголилися. Тому я обрала для драцени більш освітлене місце, на віконці з східної сторони будинку. Полив проводила двічі в тиждень, коли верхній шар землі помітно підсихав.

Взимку квітка рідше потребував поливі. Але так як повітря в будинку був сухішим, ніж влітку, то я майже щодня обприскувала або протирала його листя теплою відстояною водою.

Пересадка і формування верхівок

З настанням весняного тепла, я вирішила переселити драцену в більш просторий горщик, адже в старому, її коріння було вже дуже тісно. Земляну суміш я приготувала сама,- взяла частина дернової землі, додала такий же обсяг листової землі, змішала з вдвічі меншим обсягом піску. Зволоживши земляний ком в горщику з квіткою, я акуратно витягла рослину і скинула його коріння від старого субстрату. Після пересадки рослину не поливала пару днів, тільки обприскувала листя теплою водою.

Щоб моя драцена стала ще красивіше і пишніше, я вирішила зробити кілька верхівок замість однієї. Поки вона не виросла занадто великої (на той момент вона ледь доросла до 25 сантиметрів), на початку літа я провела невелику процедуру. Гострим лезом я зрізала верхівку приблизно на 7 сантиметрів, на стовбурі я залишила недоторканими пару десятків листочків. Зріз присипала подрібненої таблеткою активованого вугілля.

Минуло небагато часу, і навколо зрізу почали формуватися нові відростки. Незабаром моя драцена стала справжньою красунею. А зрізану верхівку я укоренила і прикрила від яскравого світла.

А вам подобаються рослини типу драцени? Як часто ви купуєте нові рослини?