Як боротися з лінню - частина 2

Лінь мені не дуже властива. Моя бабуся в дитинстві за працьовитість часто називала мене бджілкою. Але іноді буває стан, коли і пальцем поворухнути не хочеться. Особливо це стосується домашніх обов'язків. І тоді виникає питання: «Як же боротися з лінню?»

Зараз я розгляну два приклади ліні: лінь жіночу і чоловічу лінь. Останню – на прикладі Артура, героя моєї статті «Скупий лицар». А потім разом будемо вирішувати, як же з лінню боротися.

А можна мене назвати ледачою?

Отже, для початку я хочу вирішити, чи є проблема. Як ви вже знаєте з моїх топіків, я досить багато працюю. В цьому плані я не лінуюся, працюю на совість і з задоволенням. І коли ввечері приходжу додому, у мене не залишається ні сил, ні бажання піти, наприклад, насмажити котлет.

Чоловік починає говорити, що я лінива. Я сперечаюся з ним, але сама теж починаю сумніватися, а може, і правда хороша дружина повинна встигати все: і попрацювати, і навести чистоту, і приготувати обід із трьох страв.

Загалом, я все-таки вважаю, що іноді проблема ліні для мене актуальна. І потрібно знайти способи її подолання. Але коли у мене починаються комплекси на тему моєї ліні, я згадую свого друга Артура – і відразу здаюсь собі просто неймовірно працьовитою.

Не хочу працювати

А чому ж я згадала Артура і захотіла порівняти його і себе? Справа в тому, що Артур вже більше року ніде не працює. Якби він хоч шукав роботу, я б не дивувалась. Але коли він впевнено, з апломбом каже: «А я не хочу працювати!» Це здається мені дивним, такі слова.

«Що ж ти хочеш робити?» — запитую я іноді Артура. Він відповідає: «Я хочу гуляти в парку». Я висловлюю подив, як йому досі там не набридло. І він починає перераховувати причини:

— багато гуляти на повітрі корисно для здоров'я
— прогулянки заспокоюють
— у парку він може пограти в шахи.

«А працювати? От пройде рік 2013, і в 2014, може бути, я почну шукати роботу». Ці слова він мені сказав тиждень тому. Я не жартую і передаю його фразу майже дослівно. Отже, проблеми у своїй ліні Артур не бачить. Йому 40, і він живе в своє задоволення.

Нелегка боротьба з лінню

Після довгих роздумів я виробила для себе кілька способів, як можна боротися з лінню.

1. Мотивація. Я повинна знати, для чого мені потрібно те чи інше дію. Наприклад, дуже не хочеться робити суботню прибирання. Але я кажу собі: «Це ж так приємно знаходитися в чистій квартирі, де все сяє, всі речі на своїх місцях. І навіть дихається якось легше».

2. Хвалити себе за нехай маленькі, але досягнення, придумувати собі невеликі заохочення. «Так, я розумничка, прокинулась в 8 ранку і навела порядок. Ось мені за це шоколадка».

3. Постійно працювати над собою, не припиняти роботу. А то я два тижні робила прибирання, а на третю починаю давати собі поблажки.

4..Коли дуже не хочеться щось робити, мені дуже допомагають думки про те, що я буду робити потім. Знову на прикладі прибирання. Я мию підлогу і думаю: «От зараз закінчимо і підемо з чоловіком на прогулянку».

5. Якщо ж все-таки станеться рецидив, і лінь активізується – ні в якому разі не лаяти себе. Взагалі себе краще любити.

А мій друг Артур розуміє, що його лінь – до пори до часу. Зараз він живе разом з мамою. І коли мами не стане (їй вже далеко за сімдесят), то Артуру точно доведеться переглянути свої погляди.