Я – вегетаріанка

Легкі салати
Рецепти
Рецепти за типом страви
Рецепти салатів
Салати і закуски

У світі не просто багато, а дуже багато людей. І кожен – індивідуальний. У кожного свої звички, смаки, принципи. Є люди, які люблять спорт, є люди, які не терплять політичних режимів, а є люди, які свідомо відмовилися вживати в їжу м'ясо. І я – одна з них. Вегетаріанство оточена величезною кількістю чуток і небилиць. Часто я чую думку про те, що вегетаріанство – це якесь новомодне захоплення, шану «зоряним» примх, які масово захопилися новим видом харчування. Я хочу розповісти, як це насправді – не їсти м'ясо.
Отже, вегетаріанство – це своєрідний спосіб життя, який характеризується відмовою від м'яса, риби, птиці. Часто вегетаріанці відмовляються і від інших продуктів тваринного походження – молока, яєць та їх похідних. А також від предметів побуту з хутра і шкіри.

Відповідно до Оксфордського словника, термін vegetarian (вегетаріанець) походить від англ. vegetable (рослина, овоч).

Система вегетаріанського харчування побудована з страв зернових культур, овочів, зелені, сої. Звичайно, з боку складно уявити собі життя без соковитого шашлику або відбивної з апетитною скоринкою, але... Соєве м'ясо за смаком дуже нагадує звичайне, а різнокольоровий овочевий салатик зовсім не такий поганий, як здається.

У вегетаріанства маса переваг:

По-перше, це корисно. Організм перетравлює м'ясо в середньому протягом трьох днів, а овочі і крупи за кілька годин. Травна система не перевантажується за рахунок важкої їжі, завдяки чому не доводиться стикатися з нетравленням шлунка і хворобливими спазмами від переїдання. Овочі і фрукти – джерело вітамінів, а значить здоров'я. Необхідний організму білок легко добрати з допомогою горіхів і бобових культур, він легше і «приємніше» тваринного білка.

По-друге, це дозволяє тримати форму, що особливо актуально для дівчат. Дуже складно погладшати, снідаючи фруктовим салатом з йогуртом, обідаючи овочевим супчиком і вечеряючи тарілкою різноманітних фруктів. Проте при уявній мінімумі раціону, енергією така їжа заряджає на цілий день.

По-третє, це етично. Мені завжди було важко впихнути в себе хоча б один шматочок м'яса, так як я уявляла собі не холодильник з замороженим фаршем, а корову Мурку з сумними очима. Дуже багато стають вегетаріанцями саме з цієї причини. У світі існує організація РЕТА (люди за етичне ставлення до тварин), яка несе в маси ідеї гуманізму. За допомогою різних шокуючих акцій вони залучають на свій бік все більше і більше прихильників. Серед вегетаріанців багато відомих людей, наприклад, Стелла і Пол Макартні, Бріжіт Бардо, Кім Бессингер, Алек Болдуін, Наталі Портман, Хоакін Фенікс, Алісія Сільверстоун, Ольга Шелест, Олексій Мартинов.

По-четверте, це праця. Всі, у кого є свій дачну ділянку, відзначають його користь – дітки бігаю на свіжому повітрі між грядок, привчаються трудиться, загоряють, дорослі відпочивають від задушливого офісу. А скільки щастя для малюка з'їсти жменьку солодких ягідок, які власноруч зібрав з куща!

Мені здається, лікарі не дарма радять в якості першого прикорму вводити саме фруктові та овочеві пюре, а не м'ясо. При народженні наш ніжний кишечник підготовлений до рослинної їжі, але не до тваринної!

Мені довелося поступитися вегетаріанською дієтою тільки під час вагітності, коли була виявлена сильна анемія. Ліки могли завдати шкоди маляті, тому рівень гемоглобіну піднімали за допомогою їжі, а саме м'ясної їжі, багатої на залізо. Однак я знаю випадки вдалого і здорової вагітності без м'яса, це цілком здійсненно.

Звичайно, кожен вирішує для себе сам, їсти м'ясо чи ні. Не дарма кажуть, скільки людей – стільки й думок. Але можливо, що комусь вегетаріанство принесе бажані результати – красиву фігуру і відмінне здоров'я.