Вправи після вагітності

Після вагітності будь-яка жінка хоче якомога швидше повернути собі колишні форми. Для цього дієти не підходять, а от заняття гімнастикою дуже навіть корисно. Завдяки складним вправам можна повернути не тільки колишню вагу, але і поліпшити апетит, сон.

Багато хто задається питанням: коли починати робити гімнастику? Якщо пологи пройшли без ускладнень і молода мама почуває себе відмінно, то вже через добу після пологів можна приступати до простого комплексу вправ.

Вправи в пологовому будинку

Ще перебуваючи в пологовому будинку, можна робити гімнастику. Все залежить від стану мами. Я після першої вагітності і природних пологів відчувала себе відмінно, у мене нічого не боліло. Старша донька у нас активна, але не примхлива, тому багато уваги не вимагала.

Я перший час робила гімнастику, не встаючи з ліжка. Є досить простий комплекс, який допомагає зміцнити м'язи живота.

Перша вправа
: лежачи на спині, витягніть руки уздовж тулуба, голову підняти і підборіддям торкнутися грудей. Тепер потрібно по черзі кожною рукою торкатися протилежний стопи. Повторювати вправи по 3 рази кожною рукою.

Друга вправа
: продовжуємо лежати на спині, руки витягнуті уздовж тулуба. Ноги по черзі згинаємо і підтягуємо до себе, ковзаючи стопами по ліжку. Потім спираючись на стопи, піднімаємо таз і утримується в такому положенні декілька секунд. Я робила це вправу спочатку 3 рази, коли стала краще себе почувати 5 разів.

Третя вправа
: лежачи на спині руками триматися за спинку ліжка, ноги разом. Перевертаємося по черзі на кожен бік по три-чотири рази.

Я робила такі нескладні вправи, вони допомагають бути в тонусі і почувати себе значно краще. Ну і звичайно, не варто забувати про ходьбу. Не потрібно лінуватися, я багато ходила по палаті.

Вправи будинку

Після повернення додому комплекс вправ можна змінити. Тепер можна займатися на підлозі і трохи збільшити навантаження. І не забувайте побільше рухатися, гуляйте з дитиною на вулиці.

Дуже корисно вправа «кішка». Стоячи на четвереньках потрібно прогинатися в попереку і затримуватися в цій позі кілька секунд. Повторювати вправу слід якомога більше, я робила 5-6 разів.

Ще я часто робила махи ногами. Лежачи на спині, по черзі піднімала кожну ногу. Також робила помахи ногами, стоячи на четвереньках. Ускладнити цю вправу можна, піднімаючи одночасно руки і ноги.

Роблячи гімнастику, можна швидко повернути колишню вагу. До речі, можна займатися разом з малюком. Наприклад, акуратно кататися малюка на ногах, сидячи на дивані або на стільці. І дитині весело і мамі корисно.

Вправи після кесаревого розтину

Другі пологи у мене були з допомогою кесаревого розтину, тому робити гімнастику було дуже важко. Я намагалася не напружуватися, не робила спеціальних вправ перший час, але намагалася багато рухатися. Наприклад, мені не важко було ходити.

Комплекс вправ я почала робити приблизно через три тижні, коли організм зміцнів, і пора було зайнятися власною фігурою.