Водні битви - 2011: інструкція

У перший і останній, на той момент, раз, ми з подругою потрапили на СБ (Водні битви) в 2010 році. Так-так, той самий рік, коли було так жарко, коли люди не знали, яку ще шкіру з себе здерти, і не підозрювали, що ось-ось почнеться зміг...

А якщо відверто, то з ВБ я познайомилася в славному місті Мінусинську, де проживали мої бабуся з дідусем, і куди я їздила кожне літо. Дуже добре пам'ятаю, що мені було дуже, дуже мало років, і я навіть не знала, що таке День Івана Купала. День, коли відкривають купальний сезон.

Насправді, купальний сезон в Мінусинську відкрили вже давно: зливи йшли кілька днів, вода підібралася до перших поверхах будинків, гойдалки були затоплені, і ми бурхливо будували плоти, бо мандрівники, і інакше просто не можна. Ми плавали на плотах від під'їзду до магазину, ми огинали гойдалки, і вони радісно довбали нас своїми залізними деталями з чола; ми сідали на гілки дерев, відганяли плоти в бік, і з дикими криками стрибали у брудні калюжі. Діти ж...

Напередодні Дня Івана Купала у місті відчувалося заговорищеское настрій, і разом зникли всі пляшки. Тоді я ще не знала, що з них будуть зроблені водяні пістолети. Я навіть не знала, що ворог не дрімає, а він, між іншим, дійсно не дрімав.

Вийшовши вранці в магазин, я побачила, що все, такі задоволені-задоволені, ходять по двору, як павичі, і у всіх у руках — пляшки. Мені це здалося дивним, так як і так зрозуміло, що жарко (а температура навесні і влітку в Сибіру дуже висока).
Ще більш дивними мені здалися короткі перебіжки з відрами по двору, і зосереджені двірники, які, пихкаючи, налаштовували шланги, з яких квіти, в принципі, полили вже давним давно.

І раптом почалося. Абсолютно раптово піднявся шум, гам, і звідусіль полилася вода. До мене підбіг хлопчик, і відро з водою було буквально надіто мені на голову. Залишилося тільки постукати, сказати «Тук-тук», і вийшов би гротеск.

Коли я зняла відро, підскочила дівчинка, і впритул розстріляла мене з пляшки. Вищала вона голосно, радісно, поки до неї ззаду не підбіг хлопчик, і не зробив те ж саме.

Якщо б можна було замалювати славне місто Мінусинськ в той момент, ми б зрозуміли, що замалювати ЦЕ — неможливо. Вода лилася з балконів, з дахів будинків; розбризкували воду шланги і ті, хто їх тримав, вода носилася у відрі короткими перебіжками і довгими дистанціями.

Я раптом подумала, що це пекло якийсь, і вибігла з двору, одразу потрапивши на благопристойну площа, де зазвичай рано вранці відкривали ринок.

Який там ринок, скажу я вам! Навколо лилася вода і літали, вибачте за вираз, помідори!

І раптом до мене дійшло, що, тисяча чортів, ми ж граємо! Весь місто — грає!

З усіх ніг я кинулась назад, вбігла в квартиру, регочучи і виймаючи залишки помідорів з волосся. Почала шукати в квартирі відро — не знайшла. Побігла до сараю за будинком — теж нічого! Кинулася до двірника, який спав у затінку, взяла здоровенний шланг, і з цим шлангом вискочила у двір.

Треба сказати, що шланг був здоровий, як пітон, а я — зовсім дрібна, приблизно ось така (фото знято тим же влітку, фізіономія — моя фірмова).

Зрозуміло, побачивши шмакодявку, яка тягнула на собі здоровенний шланг, всі завмерли. Весь двір застиг. І в цей момент я на повну потужність врубала воду, що призвело тоді до великих наслідків для двору, і для мене, зрозуміло, так як мене відкинуло зі всієї дурі до стіни, і, здається, там все ж залишилася вм'ятина.....

Але ми тоді були дітьми, а тепер ми — дорослі.

І — стоп. І — що?
А нічого!

Головне, що потрібно людині пам'ятати і знати завжди — він в будь-який час може дозволити собі повернутися в дитинство, якщо в якійсь мірі забуде про соціум та його статутах, і просто побуде трохи дитиною.

Коли ми, 17 липня 2010 року, потрапили на запрошення друзів на метро ВДНГ, ми не повірили своїм очам. Ми навіть припустити не могли, як багато людей в нашому славному місті хочуть трохи побувати в дитинстві. Люди йшли в парк однією величезною юрбою, озброєні пістолетами, відрами, пляшками, навіть плакатами та прапорами.
І флягами, звичайно ж.

Правил не було ніяких, крім одного: Не доходите до агресії.

Ніхто до неї не дійшов, у людей просто не було на це часу.

Речі були побросаны дещо як і деінде, і, що найцікавіше, ніхто нічого не крав. Я не буду говорити, що в такому натовпі людей не знайшлося хоча б однієї людини, який не хотів би отримати безкоштовно чужий мобільний телефон або фотокамеру — напевно знайшовся. Але проблема в тому, що він був занадто зайнятий поливанням інших з відра-пляшки-чашечки, тому в підсумку нічого не пропало. Взагалі нічого.

Сонце палило нещадно, у битві брали участь і діти, і люди похилого віку, в середині дня приїхала знімальна група якогось західного каналу. Хотіли, як кажуть, зняти репортаж про водній битві, а в підсумку кореспондентку оточили з усіх боків і бурхливо полили водою.

Ось цей відеорепортаж:

vkontakte.ru/video?gid=18884737#/video-18884737_147364505

Водні Битви — захід офіційне, тому ніяких проблем з міліцією не було, немає, і навряд чи буде. Єдине, що забороняється — розпивати спиртні напої. Ніхто і не пив, не до того було.

В цьому році СБ будуть проведені десь у липні, стежити за новинами можна в групі заходи в Контакті. Приходьте всі, хто не боїться косих поглядів людей в метро, коли ви, мокрий-премокрый, повертаєтеся додому, і у вас посмішка від вуха до вуха, або ще того хлеще.

А тепер — важлива пам'ятка для тих, хто піде туди вперше:

1. Біля метро ВДНГ працівники торгівлі дбайливо запропонують вам купити водяний пістолет: 300 рублів — невеликий, 900 або навіть більше — величезний.
Не беріть! СБ водяний пістолет — річ цілком даремна, бо всі обходяться відрами, купаються у фонтанах, носяться зі шлангами. А бувають і товариші, які наскочують ззаду, і поливають вас з висоти свого величезного, треба сказати, зростання.

Найкраще зробити водяний пістолет будинку: взяти велику пляшку, проробити отвір в кришці. Деякі естети просовують у отвір трубочку, але на подібній битві трубочка — таке ж марне зброю, як і водяний пістолет. Якщо вже поливати, то від усієї душі — іншого варіанту тут просто не розглядають.

2. Якщо ви задумали зробити шикарний фоторепортаж з місця подій, то пам'ятайте, що в бою всі засоби «умертвіння» ворога — хороші, а іноді дістається і фотокамери. Після СБ люди настійно просили інших не поливати фотографів. Навіть стояли з плакатами: «Фотографів не поливати»! Куди там. Якщо ти — в бою, то ти — в бою.
Отже фотографам рекомендую ховатися під деревами. І навіть там є небезпека, що до вас підійде маленький хлопчик, і в упор розстріляє вас зі своєї базуки.

3. Беріть з собою воду, а також герметично упакований їжу, щоб підкріпитися. Захід починається вранці, закінчується — ввечері, і навіть тоді не всі хочуть йти. Тому є небезпека, що ви застрягнете там на цілий день. Поруч продають, звичайно, і воду, і їжу, але коштує це дуже дорого, простіше мати при собі все необхідне.

4. Не беріть з собою мр3 плеєрів, книг і журналів, думаючи, що «мені може стати нудно, і я почитаю в затінку». По-перше, нудно не буде. По-друге, тенечка не буде. І нарешті, навіть якщо буде тенечек, то до вас обов'язково хтось підбіжить, і влаштує чергову ванну.

5. Психологія натовпу, що проводить Водну Битву — всі повинні бути облиті! Особливо звертають увагу на новачків, активно втягуючи їх у гру. Каліцтв бути не може, а на ображених, як кажуть, воду возять. Враховуйте те, що вас будуть втягувати в гру, і будьте готові до всього!
До всього хорошого, зрозуміло :)

6. Візьміть з собою невеликий рушник і щось, у що можете переодягнутися, а також гребінець. Сумку беріть спортивну, або напівспортивний; рюкзак. Не носіть ваші девайси у витонченій жіночій сумочці.
Візьміть також бинт і зеленку — ви можете подряпатися.

7. Взуття має бути зручним, і тієї, яку не шкода. Якщо ви не боїтеся, то можете влазити в фонтан, але тоді ніяких гумових капців! Повірте, вони моментально сповзають з ноги, і шукай їх потім, свищі.
Взуття у фонтані краще не знімати — можуть бути скла.

8. І все ж, не дражніть голубів, не беріть з собою дорогих речей :)

9. Одяг має бути вільним, не заважати руху. Якщо ви готові переодягатися, щоб їхати додому, то бажано, щоб на вас було надіто те, що легко зняти. Майка-штани, щось на зразок цього.

10. Речі складаються на одну лавку, призначається людина, яка буде наглядати. Ці люди змінюються. Якщо хтось хоче грати — він призначає іншого. Той — третього, і так далі.

Мабуть, всі, і, знаєте ЩАСЛИВОГО ВАМ ЛІТА!