Вирощування пеларгонії - королівської герані

Одного разу мені подарували квітучу яскраво-червону пеларгонію в горщику. Від звичної нам герані вона відрізнялася меншою кількістю бутонів на квітконосі і вигадливою формою квіток. Пеларгонія рясно цвіла три місяці, радуючи яскравими фарбами.

Особисто я віддаю перевагу вирощувати декоративно-листяні великі рослини. Насичено-зелений колір листя додає життєвої енергії. Великі рослини служать невід'ємною частиною мого інтер'єру.

Квітучими рослинами до цього моменту не займалася, тому що не люблю чекати, поки воно знову зацвіте. А якщо не зацвіте?

Цвітіння пеларгонії мене вразило настільки, що я стала піклуватися про неї з особливою ретельністю.

Пересадка в новий горщик

Після того, як пеларгонія закінчила цвітіння, я її пересадила в новий горщик.

Для пересадки радять вибирати горщики всього на 1-2 см в діаметрі більше попереднього. Якщо горщик виявиться занадто великий, то пеларгонія виростить багато красивих листя, але на шкоду цвітінню.

Знавці квітучих рослин складають ґрунт самі, змішуючи садовий грунт, пісок і торф. Я використовую готовий грунт «для квітучих рослин». Залишимо змішування грунту професіоналам.

Зростання і підживлення

Нове житло рослині сподобалося. Незабаром пеларгонія почала випускати ніжно-зелені листочки.

Через два місяці я стала проводити підгодівлю неорганічним добривом для квітучих рослин». У такому добриві основними складовими виступають калій і фосфор. Азоту, необхідного для росту зеленим маси, трохи менше.

Також добриво містить макро - і мікроелементи, які сприяють більш рясному і яскравому цвітіння: магній, кальцій, залізо, сірку, бор, марганець, мідь, цинк, молібден.

Взимку, в період спокою, підгодівлю проводжу один раз в 3-4 тижні, а навесні і влітку – кожну тиждень.

Необхідно пам'ятати, що розводити добриво водою треба в точності згідно інструкції. При високій концентрації добриво може спалити рослина. Вливати підгодівлю можна тільки у вологий грунт.

Освітлення

Зимувала пеларгонія на південному вікні. Коли стало зовсім тепло, я її перемістила в сад, в півтінь.

Результат

Якщо пеларгонії сподобається мій відхід, вона порадує мене влітку червоним цвітінням. Але поки вона насолоджується життям і тримає інтригу.