Вирощування азалії: секрети

Азалія з'явилася в моєму будинку абсолютно випадково. Її подарувала мені моя знайома, коли прийшла в гості. Мене відразу вразив той горщик з пишними рожевими соцветьями. Так, азалія – справжня красуня, вона геть проганяє депресію і поганий настрій. Все хочеться милуватися і милуватися нею. Тим більше, що цвіте вона практично всю зиму. Я прекрасно розуміла: азалія є одним з примхливих квіток, тому вона потребує особливого догляду. Ймовірно, у кого з Вас вдома теж є це чудове рослина. Буду рада, якщо Ви поділитеся своїми секретами догляду за ним, ну, а я поки почну розповідати про своїх.

Відразу пересаджувати квітуча рослина я не наважилася, тому для початку підшукала для нього місце. Покопавшись в інтернеті, зрозуміла: азалії не подобається глибока тінь, але і на яскравому спекотному сонці вона буде відчувати себе некомфортно. Тому горщик я поставила на стіл, який розташований недалеко від вікна. Тут ясно, що немає протягів. А щоб азалія не страждала від сухості повітря, поруч я поставила декоративний водоспад, який мені обійшовся лише в п'ятсот рублів.

Під час цвітіння цій рослині потрібен рясний полив!

Але сильно старатися теж не можна. Наприклад, якщо листи стали опадати, наявності перезволоження. Звичайно, вода повинна бути відстояною або талої. Також під час цвітіння в горщик можна іноді класти сніг або кубики льоду з морозильної камери.
Після цвітіння квітка слід пересаджувати в широкий і невисокий горщик з кислою грунтом. Ну, я відразу скажу: довго не мучилася, а купила готову ґрунтову суміш для азалій. Потім рослину можна пересаджувати 1 раз в 2-3 року. При пересадці не можна поранити коріння. Ніякими особливими добривами я не користуюся, але одним з моїх секретів є те, що 1 раз в місяць у воду для поливу додаю крапельку оцту. Така процедура азалію цілком влаштовує. Принаймні, ось цими квіточками вона мене радує вже не перший рік: