Вироби з фетру - частина 2

Іграшки своїми руками
Рукоділля
Хенд мейд

Не знаю як вам, а мені дуже подобаються вироби з фетру! Хотіла майструвати з нього ще взимку, до новорічних та різдвяних свят. Але тоді не вистачило часу. Мабуть, година X прийшов зараз))

Фетр я покохала не тільки з-за його виду. У нього цілий ряд переваг! Але про все по порядку.

Властивості фетру

1. Він легко ріжеться. Що важливо, краї при цьому не вимагають ніякої обробки. Скажіть, не радість чи це для рукодільниць?!

2. Без проблем зшивається. Для цього можна скористатися швейною машинкою, а можна і просто голкою (вручну). На мій погляд, ідеальний варіант — це нитки №40. Якщо немає таких, скористайтесь №50 або №60, але складіть їх удвічі. А для тих, хто як і я, вишиває, немає нічого простіше — підійдуть муліне!

3. Відмінно чиститься. Для цього використовуйте липкий рол, який призначений для збирання вовни ваших домашніх вихованців ;)

4. Добре відпарюється. З маленькими аркушами проблем зазвичай не виникає. А ось великі продаються в складеному вигляді. Найкраще — відпарити місце згину з двох сторін, не торкаючись фетру самим праскою, використовуючи тільки пар.

Але у мене праска допотопний. Більш нові ламалися не раз, тому я так і гладжу тим, якому вже років більше, ніж мені)) Не в приклад нинішньої техніці, він зроблений на совість. Отже, я проглаживаю фетр через суху марлю, виставивши низьку температуру, щоб фетр не «розплавився».

5. Стирається без незручностей. Зрозуміло, пранні не підлягають фетрові вироби, скріплені водорозчинним клеєм. Решта ж можна обережно випрати вручну. Нічого не терти. Просто гарненько розвести порошок, а якщо потрібно прибрати лише загальне забруднення, то я використовую мильну воду або шампунь, гель для душу.

Віджимати, скручуючи, не можна. Слід промокнути рушником, який добре вбирає вологу. Або просто повісити для стікання води. Власне, точно також я поступаю і з вишивкою.

Буду рада, якщо ці поради вам знадобляться!