Випадання волосся після пологів - частина 2

Засіб від випадіння волосся
Засоби по догляду за волоссям
Краса і здоров я
Краса й здоров я волосся

Під час вагітності волосся жінки можна тільки позаздрити. Здоровими, сильними, блискучими вони виглядають завдяки сприятливому гормонального фону, повноцінного харчування і прийому вітамінів. Проте вже через кілька місяців від колишньої краси не залишиться і сліду...
Я ніколи не використовувала ніяких спеціальних засобів або народних рецептів для догляду за волоссям. Тим не менш, з самого дитинства у мене були красиві і довгі волосся. Свою шикарну шевелюру я сприймала як належне, навіть і не думала, що коли-то ситуація може змінитися.

Яке ж було моє здивування, коли через чотири місяці після пологів, мої волосся стали стрімко випадати. Мене просто охоплювала паніка, волосся були скрізь — на гребінці, подушці, одязі. Більш того, вони стали якимись тьмяними і млявими.

Все навколо твердили мені, що не варто хвилюватися, що скоро відновиться гормональний фон і проблема зникне. Але час минав, а проблема не зникала. За два місяці своєї бездіяльності я втратила, напевно, 1/4 своїх волосся.

В першу чергу бездіяльність по відношенню до волосся було пов'язано з браком часу і сил. Дитина перебувала на грудному вигодовуванні, прикладався до грудей на вимогу. У перший час, я завжди вибирала можливість поспати зайві півгодини, ніж присвятити їх догляд за собою.

Але забивши тривогу, я почала шукати способи зупинити інтенсивне випадання волосся. Спасибі коханому чоловікові, який ніколи не відмовляв у допомозі і завжди допомагав мені викроїти хвилинку для себе.

Поради від косметолога

Згадавши, що сестра моєї подруги працює косметологом, в першу чергу я зателефонувала їй. Ось які цікаві рекомендації вона мені дала. Саме з них я і почала працювати над волоссям.

Всім годуючим мамам необхідно приймати спеціальний комплекс полівітамінів.

Після миття волосся потрібно сушити природним способом. Фен краще не використовувати, оскільки гаряче повітря згубно діє на волосся, пересушує їх і робить ламкими.

Гребінці для волосся слід міняти раз в 2-3 місяці. Виникли на них мікротріщинки є ідеальним місцем для розмноження мікробів.

Необхідно виключити з раціону копчені, гострі і солоні продукти. Дану рекомендацію всім годуючим матерям виконувати буде не складно.

Рецепти народної медицини

Звернувшись до багатовікового досвіду народної медицини, я вибрала кілька нетрудоемких рецептів для догляду за волоссям.

Як виявилося, всі ці рецепти виявилися ефективними і допомогли вже через два тижні уповільнити процес випадіння волосся. А через два місяці мої волосся прийшли в норму. Маски для волосся я робила 2-3 рази в тиждень. А після кожного миття, обполіскувати волосся відварами трав.

Маска з житнього хліба
Невеликий шматок житнього хліба розпарити і нанести на вологе волосся по всій довжині. Укутати голову теплим рушником і залишити маску на 30-40 хвилин. Після змити теплою водою.

Маска з жовтка
Два-три жовтки збити і нанести на вологе волосся, масажуючи шкіру голову. Змити маску через 30 хвилин, волосся добре вимити шампунем.

Маска медова
Сік цибулі змішати в рівних пропорціях з медом. Нанести на волосся і залишити на 40-60 хвилин. Після волосся добре вимити шампунем.

Ефірні масла
Кілька крапель реп'яхової олії або масла Жожоба втирати в шкіру голови перед кожним миттям.

Відвари трав
Після кожного миття волосся краще обполіскувати відварами трав (кропива, ромашка, розмарин, шавлія).