Виховання дитини: фізичні покарання – бити чи не бити?

Знаєте, якою буде відповідь на питання «чи Можна бити дитину у виховних цілях?». Всі матері і більшість батьків одноголосно дадуть відповідь – не МОЖНА. Але досвід показує, що між словами і діями існують розбіжності, і більшість дітей пам'ятає якщо не добру прочуханку, то хоча б ляпаса або шльопанці.
Фізичне покарання – це визнання своєї слабкості і нездатності впоратися з дитиною без застосування сили. У мене більше немає сил терпіти його витівки, капризи, ниття – так починається процес, в результаті якого малюк отримає по дупі, а маму буде мучити каяття совісті.

Адже дійсно іноді неможливо терпіти: ти йому і казку, і пісеньку, і мультик на ніч, а йому все не те і не так! Ось і хочеться йому «врізати», щоб заспокоївся і заснув. Так ось, хочеться – це одна справа, а врізати – зовсім інше! Не дозволяйте собі бити дитину тільки тому, що ви не знаєте, як з ним впоратися. А якщо ДУЖЕ хочеться вдарити малюка, спочатку вдарте себе – тільки з більшою силою, ніж збиралися вдарити своє дитя. Адже він маленький, а ви вже доросла.

Покарання – це завжди принизливо для дітей, так само як і для дорослих. От якби нас щоразу на роботі били за те, що ми не виконали завдання в строк або завалили проект, вважаєте, було б приємно?! Не думайте, що шльопанці відрізняються від сильних побоїв, вони також принижують дитину. Адже малюк від самого народження – повноцінна людина, хоч і маленький.

Одного разу мені довелося викликати таксі і їхати близько двох годин. Таксист був дуже комунікабельною, розповідав про сім'ю. З його розповіді мені назавжди врізалося в пам'ять, коли він сказав: «Я жодного разу в житті не вдарив мого сина, навіть уявити собі не міг, як я можу його бити, адже він – моя плоть і кров, навіть більше! Якщо я шлепну його, мене буде боліти вдвічі більше» І якщо ви згодні з тим, що шльопати, торсати і бити дітей не МОЖНА, але іноді не знаєте, як впоратися з гнівом і емоціями, то давайте знайдемо способи, як утриматися від ляпанцю

• Мені допомагає просто піти з дому на кілька хвилин, поки пройде лють. Нехай малюк поплаче, але я повернуся в кімнату більш врівноваженою та спокійною.
  • Згадую ті моменти, коли малюк хворів і страждав, і як у мене розбивалося серце на дрібні частини від безсилля пом'якшити його біль. Бажання шльопнути малюка відразу пропадає.
  • Моя знайома, перш ніж ударити своєї дитини, рахує до 10. За той час лють зникає або стає менш небезпечною для малюка.
  • Спробуйте також тверезо дивитися на ситуацію: чи справді ваш малюк настільки винен, або у вас просто був поганий день, сварка з батьками або чоловіком, передменструальний синдром.
  • Замініть побої змінами ситуації або обставин. Наприклад, дитина реве в магазині, тому що хоче величезний автомобіль. Ви його купувати не збираєтеся. Тоді просто виведіть дитину подалі від іграшки і навіть самого магазину. Нехай плаче. Нехай інші на вулиці показують на вас пальцем. Це ваша дитина, і вам його виховувати. Акцентую вашу увагу, виховувати , а не ламати його особу.
  • Замість ляпанців встановлюйте правила. Навіть якщо дитина не почне відразу їх дотримуватися. Не прибрав іграшок – не буде мультфільмів. Терпіння допоможе встановити правила і привчити дитину до порядку.
  • Не порівнюйте свою дитину з чужими. У дітей буває різний темперамент. Не карайте його за те, ким він є – активний, рухливий, допитливий. Інші діти можуть бути флегматичними, спокійними.

І найголовніше, не дозволяйте собі завжди вирішувати за дитину, що для нього краще. Нехай він вчиться на своїх помилках. І не замінюйте фізичні покарання на рівнозначні психологічні. Друге не краще першого. Можна не бити малюка, але вселити йому, що він дурний, бо маленький, нездатний за собою стежити, прибирати і т. д.

Ми виховуємо дитину не заради себе, а заради нього самого. З нього має вирости самостійний впевнена в собі людина, здатний відповідати за свої дії, а не лялька, слухняні в усьому батькам. Поділіться своїми методами виховання «без прочуханки». Або ви керуєте своїми емоціями, якщо діти доводять до «сказу»?