Вибираємо холодильник

Ніхто не стане сперечатися з тим, що холодильник – король кухонного простору. Особливо якщо це сучасний великий холодильник – до нього так і тягне звернутися на ви і додати – «Ваша величність».

Я перед своїм, якщо чесно, трохи ніяковію – він вищий за мене. Зовсім новенький, з білими блискучими боками... він живе у нас з неділі і ми вже встигли його полюбити.

Наш вибір припав на бренд Zanussi.

Розповім про те, як ми його вибрали, а заодно підкажу, на що варто звернути увагу при виборі холодильника.

Насамперед обсяг і «наповнення» агрегату. Звичайно, краще всього, якщо в одному пристрої будуть поєднані холодильні та морозильні камери. Мені потрібна була велика морозилка – ми закуповуємо продукти раз на місяць і старий агрегат не завжди справлявся з кількістю купленого м'яса, риби, овочів.

У старих моделях морозильне відділення зазвичай було зверху. Набагато зручніше, якщо воно розташоване знизу – звичайні, не заморожені продукти береш частіше і при цьому не потрібно нахилятися, все розташовано на рівні очей. Для мене в такому розташуванні відсіків є ще один плюс. Старий холодильник навчилася відкривати собака, і ми не раз втрачали запасу ковбаси або сиру. Тепер, навіть якщо вона відкриє лапою двері, натрапить на висувні ящики з замороженими продуктами, а висунути їх собаці не по силам.

Мені подобається, якщо дверцята морозильного і холодильного відділень відкриваються окремо.

Добре, якщо внутрішні полиці і ящики будуть прозорими – не доведеться болісно згадувати, куди засунула м'ясо, а де лежить риба.

Сучасні холодильники бувають двох видів – з «крапельної» системою охолодження і «ноу фрост». (Про старі радянські моделі з ручним відтаванням забудемо як про старшный сон, гаразд?) У холодильниках першого типу «плакуча» внутрішня стіна, за нею постійно тікають крапельки. Є моделі, які «плачуть» постійно – це не дуже зручно, такий холодильник доводиться часто мити, адже в ньому постійно волого, продукти мокрі і можуть запліснявіти. Мій розумник сам знає, коли потрібно «пустити сльозу», а коли напружитися і заморозити крапельки, перетворивши їх в крижані пупиришки. Результат – в холодильній камері чисто, сухо, немає запаху і в той же час повітря вологе, так що продукти не сохнуть і довго залишаються свіжими.
Холодильники «ноу фрост» коштують дорожче, але іній у них зовсім не утворюється, так що і розморожувати такий агрегат без потреби. Краса! Але сир і овочі можуть зів'янути, підсохнути, тому їх доведеться ретельно упаковувати. Та й електроенергії вони вимагають більше.

Якщо для вас важливо, яка сума буде стояти в рахунку за електроенергію – вибирайте холодильник класу А, самий економічний з точки зору споживання цього ресурсу.

Ще один важливий момент – рівень шуму. Мій холодильник майже не торохтить, але на одному з етапів видає досить противні звуки – чи то під час виділення крапельок, то при заморожуванні. Мені цей звук не заважає, але деякі гості чомусь звертають на нього увагу.

В комплект поставки в моєму випадку увійшли додатковий контейнер для сильнопахнущих продуктів, навісні полиці і ящики з ударостійкого скла, скребок для чищення, формочки для льоду. Дрібниця, а приємно!

І, нарешті, холодильник повинен бути естетичним і гармонійно поєднуватися з інтер'єром кухні. А якщо ви вибрали модну нині концепцію перетікає простору і між кухнею і вітальнею немає стін – цей прилад повинен вражати своєю елегантністю. Зараз випускають самі різні холодильники, всіх кольорів веселки. Я вибрала класичний білий – все-таки саме асоціюється з чистотою і морозною свіжістю. Інша деталь, яка припала мені до смаку – «втоплені» ручки (простіше мити і вид обтічно-лаконічний).

Не забувайте дізнатися про терміни гарантії. Більшість фірм, що існують на російському ринку, дають гарантію протягом року або трьох, деякі магазини додають свою гарантію – безкоштовно або за додаткові гроші.