Варто здобувати другу вищу

В даний час стало модно здобувати другу вищу освіту. При цьому люди часто навіть не замислюються, а чи треба їм це насправді. І, часом, витрачають «кращі роки» на зубріння інформації, яка їм ніколи в житті не знадобиться. Я, як людина з трьома вищими освітами, хочу висловити свою думку з цього питання.

На мою думку, людей, що бажають отримати другу вищу освіту, можна умовно розділити на чотири групи:

До першої групи належать люди, які отримують другу вищу на всякий випадок. Так роблять новоспечені випускники Вишів, які не поспішають самостійно заробляти, а вирішують продовжити студентські роки. Вчорашні студенти обирають друге освіта навмання, так як ще не встигли попрацювати за першою спеціальністю і зрозуміти, в якій сфері їм хочеться розвиватися. Приміром, людина може закінчити педінститут і отримати диплом викладача історії, а потім податися на економічний факультет. Таких у народі називають «вічними студентами».

Друга група – це люди, які спочатку запланували для себе отримання двох взаємодоповнюючих утворень. Наприклад, випускник економічного факультету відразу ж поступає на юридичний, бо надалі збирається працювати в аудиторській компанії.

До третьої групи належать молоді матусі. Їм нудно сидіти вдома і займатися тільки господарством та дитиною або, навпаки, декретна відпустка для них – це пауза в роботі і можливість вдосконалити свої навички.

І, нарешті, четверта група — це працюючі фахівці, яким другу освіту необхідно «з обов'язку служби». Вони йдуть отримувати конкретну спеціальність, часто суміжну з основною діяльністю. Наприклад, менеджеру з продажу, якого за сумлінну працю призначили начальником відділу продажів, може не вистачати управлінських знань, відповідно, він надходить на факультету менеджменту.

Я належу до другої та четвертої груп. Я закінчила філологічний факультет і відразу ж вступила на факультет іноземних мов, так як хотіла вивчити англійську, щоб надалі використовувати його у своїй професійній діяльності. Сталося так, що я почала працювати в сфері маркетингу і реклами у великому банку. Мені сподобалося, але скоро я відчула, що мені не вистачає базових знань для подальшого зростання. І я отримала маркетингове освіта. Всі три освіти гармонійно вписалися в моє життя і мені дають широкі можливості для професійного зростання та розвитку.

Так які ж висновки? Я вважаю, що сучасній молоді треба більш усвідомлено підходити до вибору першої вищої освіти, з'ясувавши ще під час навчання у школі свої інтереси та уподобання. Справжні інтереси та уподобання, а не нав'язані суспільством за принципом – це престижно, а це не престижно. Після отримання диплома я б порадила попрацювати за фахом, щоб, так би мовити, на ділі застосувати свої знання і зрозуміти, «твоє» або «не твоє». Якщо «твоє», то, можливо, і не потрібно більше «корочок», краще професійно розвиватися в обраному напрямку, ні на що не відволікаючись. Ну, а якщо «не твоє», то треба обов'язково шукати себе. І якщо для цього потрібно отримати другу вищу, не роздумуючи, отримуйте. Не лінуйтеся і не відкладайте «на потім». Адже працювати на нецікавою роботі все життя – це каторга!