Вагітність і робота

Як зараз пам'ятаю, що про свою вагітність я дізналася 7 квітня 2012 року. На той момент я спокійно сиділа вдома і насолоджувалася безтурботними місяцями лентяйства після скорочення. Для себе тоді я вирішила, що гріх не скористатися можливістю просидіти вдома три місяці, отримуючи при цьому зарплату.

Дві смужки...

Дві смужки на тесті для визначення вагітності для мене стали шоком... По-перше, тому що дитину ми планували не раніше ніж через рік. А, по-друге, я ж безробітна! Чоловік же, навпаки, був дуже радий і всіляко мене заспокоював.

Прийшовши в себе, я стала думати про те, яка робота мені потрібна. До скорочення я займала невелику керівну посаду, яка мені дуже подобалася. Потім Москва вирішила, що на Далекому Сході проект не виправдовує себе і згорнула його. Я вирішила продовжити свою кар'єру в цьому напрямку.

Отже, мої вихідні дані були наступними: 23 роки, вища освіта в області комерції, 1 курс магістратури, досвід роботи загальний — 4 роки, на керівній посаді півроку. Знаючи, що вагітну мене на роботу не візьмуть, я вирішила. що буду приховувати цей факт, тим більше, за законом повідомляти про це я не зобов'язана.

Пошук роботи

Написавши резюме, я приступила до пошуку. Розіслала його по всіх цікавлять мене фірмам і почала обдзвонювати відділи кадрів. Кожен день я ходила на співбесіду, іноді і по два рази. Так як мене цікавила компанія тільки з повністю офіційною зарплатою, багато варіанти мені не підходили.

І ось я побачила її... Це була вакансія, яка ідеально мені підходив. Велика федеральна компанія, посада начальника відділу, пристойна заробітна плата, прямо все як треба. Але досвіду для неї у мене було дуже мало. Я вирішила не здаватися і взяти її напором. Я кілька разів телефонувала у відділ кадрів, нагадуючи про себе, і, в підсумку, мені все-таки призначили співбесіду.

У призначений день я прийшла до керівника хабаровського філії на співбесіду. Все пройшло успішно тому, що через пару днів мені передзвонив вже московський керівник і провів зі мною співбесіду по телефону. У підсумку, 14 травня я вийшла на роботу.

Вже на роботі

Працювала я з повною віддачею. За 5 місяців моєї роботи на цьому місці, мій відділ у два рази покращив свої показники, напевно, тому, дізнавшись про моє становище, начальство ніяк мене не лаяло, а, навпаки, попросила швидше вийти з декрету.

Грунтуючись на своєму досвіді, можу сказати, що вагітність — не перешкода у роботі. Якщо дуже захотіти, то можна навіть вагітної знайти хорошу роботу або продовжувати працювати на старому. Головне — добре скласти резюме, бути впевненими у своїх здатностях і силах. І ще важливо пам'ятати, що вагітну вас ніхто звільнити не має права.

А як на вашій роботі відреагували на новину про вашу вагітності?