Вітражі Тіффані

Я думаю, що вітражі Тіффані нікого не можуть залишити байдужими, чи не правда? Свідченням того слугує їх все більш зростаюча популярність у нашій країні.

Історія появи

Американський художник і дизайнер Луїс Комфорт Тіффані (1848 — 1933 рр.) прославився на весь світ виробами зі скла. Саме він і винайшов новий спосіб з'єднання шматочків скла, ця техніка отримала назву Тіффані в його честь.

Також Луїс Комфорт створив опаловое скло, яке відрізняється від інших надзвичайною відтінками і чудовим внутрішнім світлом скла.

Техніка Тіффані

Коли я в перший раз почула про вітражі Тіффані, мені стало цікаво — як же такі чарівні речі виходять? Як таке взагалі можна зробити людськими руками? Виявилося, що з допомогою мідної фольги.

Спочатку шматочків кольорового скла надають потрібну форму, після чого по краях їх максимально щільно обтягують мідною фольгою або стрічкою.

А потім з них складають малюнок, скріплюючи міцно з обох сторін олов'яним припоєм. Зрозуміло, виходять неестетичні стики, тому їх покривають чорною або мідної патиною.

І останній штрих — укладання готового виробу в профіль, для того, щоб збільшити міцність отриманої конструкції.

Це те, що стосується технічної сторони процесу. Але є ще і чисто естетична!

Вітражі Тіффані в інтер'єрі

Особливу увагу у вітражі Тіффані приділяється лініях. Лінії в даному випадку — це не просто «інструмент» з'єднання деталей.

Саме вони підкреслюють красу малюнка, а також багато в чому визначають стиль і дизайн вітража. Я впевнена, що тут багато залежить від художнього смаку і дизайнерського чуття майстрів.

Зараз з метою зменшення ваги вітражів, їх виконують не з силікатної, а з акрилового скла. Тому вітражами Тіффані декорують навіть стелі! Зрозуміло, крім стель роблять вітражні двері, перегородки, вікна, панно, люстри, лампи та інше!

Навіть один вітраж, якщо їм грамотно декорувати інтер'єр, зможе внести витонченість і вишуканість, створить іншу атмосферу в квартирі або будинку.

В якому виробі хотіли б використовувати вітраж Тіффані ви?