Відпустку: разом чи нарізно?

Сьогоднішній день був схожий на всі інші — монотонна робота, дзвінки від клієнтів, роздуми про те, що дадуть на обід в їдальні... День як день. Поки моя начальниця не сказала, що треба до березня затвердити графік відпусток.

Відпустку! Стільки можливостей — можна оговтатися побродити по вуличках Вени іл Праги, можна махнути в Таїланд або навіть В'єтнам. Або залишитися в рідній країні? Скільки ще міст, де я не була... Сісти на потяг і відправитися в незнайоме місто, підставити обличчя свіжому вітру з гір, побачити нові місця — як це заманливо!

Я повільно йшла з роботи і перебирала всі варіанти відпочинку, і раптом зрозуміла, що ці дорогоцінні миті я не хочу ні з ким ділити. Хочу прокидатися вранці в готелі, гуляти по чужому місту, снідати в кафе свіжоспеченим круасаном — або шкідливим біляші, або вишуканим фуа-гра. А вечеряти — кожен раз в новому ресторані. А залишки відпускних спустити на сувеніри. І ніхто не буде мені заважати. Ніко не буде нити і нудити, що фуа-гра несвіжий, що біляші шкідливі, що ми витрачаємо занадто багато грошей і краще купити пива і залишитися в номері. Або що в номері нудно і ми не спати сюди приїхали.

Загалом, я хочу їхати одна. Бути самою собою, без знижок на найближче оточення і очікування кого б то не було.
Мені це потрібно. Дуже.

Я йшла по засніженому місту, а навкруги мене цвів місяць травень, мій довгоочікуваний відпустку співав і вабив, я йшла і посміхалася перехожим.

Прийшла додому і розповіла все чоловікові. Він спочатку не зрозумів: «Зайка, так ми не поїдемо разом до Пітера? А куди поїдемо?» А коли я спробувала йому пояснити, мовляв, котик, це Я поїду туди, куди захочу — обличчя в нього стало кислим. Він сказав, що це небезпечно. Що він мене не відпустить.
А я сказала, що я вільна людина і маю право. Загалом, залишок вечора ми не розмовляли. Він дувся, а я думала.

Зважувала всі за і проти і акуратно виписувала їх на папірець.

Плюси: 1. Менше грошей піде на квитки і готель.

2. Буде кому доглянути за собакою і будинком.

3. Короткочасні розлуки зміцнюють відносини. Ми встигнемо один по одному скучити, і ми жодного разу не поругаемся за два тижні.

Мінуси: 1. Головний мінус — це страхи. А раптом він когось собі знайде? А раптом відвикне? А раптом забуде годувати собаку або втратить ключі від будинку? А раптом... І хоча на кожен з цих питань є простий, логічний і заспокійливий відповідь — залишається якийсь неприємний осад в душі. Схоже, що головний мінус — це відсутність контролю за своєю другою половинкою.

2. Можна занудьгувати. Всерйоз занудьгувати, так що й море не в радість, і сонце не в кайф, а замість прогулянок в сіни квітучої акації хочеться писати нескінченні смс-ки.

3. Не буде спільних спогадів, зворушливих фотографій, і цілуватися під покровом акацій буде хтось інший — а мені залишиться тільки зітхати і розчулюватися, дивлячись на чиєсь чуже щастя, і відчувати себе старою, безнадійно старої. І самотньою.

... Я ще раз перечитала написане, зітхнула і пішла до чоловіка — миритися. Обняла і притиснулася до такого рідного і теплому боці: «Ти знаєш, я вже скучила!» Він буркнув: «Я теж».

P. S. наступного дня ми все обговорили і домовилися: два тижні відпустки проведемо разом, а решту часу — окремо. Зараз вибираємо курорт!