Відчайдушні домогосподарки: енциклопедія побуту

За останні 20 років перед очима наших глядачів або, правильніше сказати, глядачок, пройшли сотні доль і історій, доставлених прямо з-за океану: в основному з Бразилії і Мексики, де практично прописалися всі наші домогосподарки, зрідка виходячи в магазин за продуктами. З вічного латиноамериканського літа - вічний, російський дефіцит.

По той бік екрану, здавалося, все було в надлишку: і стиглих екзотичних фруктів, які падають тобі прямо в руки, і моря, і сонця, а головне почуттів, яких тут було навіть більше, ніж усього іншого. А іноді здавалося, що нічого, крім них і не було: нескінченна низка чиїхось сварок, сліз, весіль і зізнань у коханні. Суцільний потік емоцій не затьмарений повсякденними проблемами. Всі проблеми залишалися за дверима, вулиці порожніли – по телевізору показували багатих, які «теж плачуть».
Уявити таке зараз, практично неможливо: все це мило якось приїлося, серіалів, у тому числі й вітчизняних, сьогодні більш ніж достатньо. Лаяти їх вважається хорошим тоном. І є за що.
В якийсь момент здалося, що нічого нового і гідного уваги в цьому жанрі придумати вже не можна. Бразильські серіали замінили вітчизняними, але й вони могли порадувати лише якістю конвеєрного продукту.
На перший побачений мною епізод серіалу «Відчайдушні домогосподарки» я випадково натрапила, коли до кінця залишалося хвилин п'ятнадцять... і мені було цікаво! Коли все про нього заговорили, я, не бачачи ще не однієї серії, подумала, що це чергова розкручена «попса», на яку шкода витрачати час. Може бути це і попса, але попса гідна уваги, яка припала якраз до речі.

Відправною точкою для створення серіалу, стала реальна історія про американську домогосподарці із передмістя, на ім'я Андреа Йетс, яка вбила свого чоловіка в нападі відчаю, а також п'ятьох дітей. Саме тоді до продюсера Марка Черрі прийшла ідея створити серіал, допомагає зрозуміти, на які вчинки здатні звичайні жінки на межі нервового зриву — зрада, обман, шантаж, зрада і навіть вбивство.
При всіх відмінностях, нашого побуту, менталітету, і взагалі рівня життя, ми з подивом відкриваємо для себе, що героїні з екрану вирішують для себе проблеми, разюче схожі з нашими. Безхмарний фасад американського передмістя приховує ті ж проблеми, що і стіни московської хрущовки.
На Заході серіал популярний як у жінок, так і у чоловіків. Що вельми втішно.
І було б ще краще, якби наші чоловіки дали собі можливість поглянути на світ і на себе коханих, з іншого, жіночої сторони. Можливо, тоді вони б і до повсякденних «дрібницям», які незмінно лежать на жіночих плечах, ставилися б інакше.
У першому сезоні «Відчайдушних домогосподарок» є чудовий епізод: одна з головних героїнь Брі Ван де Камп і її чоловік, сидять на прийомі у сімейного психолога. Лікар, вислухавши претензії чоловіка, трохи помовчавши, запитав у нього: «А ви коли-небудь говорили своїй дружині «спасибі». Просто «Спасибі»?». І в цьому вся суть. Частіше говоріть нам «спасибі», дорогі чоловіки. І, по можливості, робіть це щиро.