Уроки ліплення з пластики: ліпимо Дюймовочку

Рукоділля

Багато жінок захоплюються створенням колекцій статуеток і сувенірів – я не виняток, з тією лише різницею, що в моїй колекції практично всі експонати створені своїми руками. Найчастіше буває так, що побачу щось симпатичне і намагаюся відтворити це в пластиці або глині, отримую масу задоволення від самого процесу, заспокоюю нерви (такого роду діяльність дуже збалансовує та гармонізує) і в результаті отримую те, що хотіла.
Іноді донька просить зробити їй якусь фігурку, я роблю, і після того як вона награється, нова штучка займає своє місце в тій же самій колекції! Саме так вийшло і з Дюймовочкою – після прочитання казки мені довелося терміново відтворювати її у пластиці, в той момент, коли вона пливла на листі латаття. Ось як це робилося і що в результаті вийшло.
В роботі використовувалася пластику тілесного кольору, яку після випалу я розфарбувала акриловими фарбами.
Починаємо з того, що розігріваємо пластику в руках і ліпимо базу – лист латаття, він повинен вийти досить плоский і нагадує за формою серце, можна злегка нарізати на ньому прожилки.

Потім постараємося зробити для квітів пелюстки і листочки, збираємо всі разом і садимо квіти з листочками по краях латаття – я зробила дві квітки з трьох пелюсток і двох листочків і між ними посадила саму Дюймовочку.

Я завжди починаю ліпити чоловічків з голови і, спираючись на її розмір і форму, потім ліплю тіло і ручки-ніжки. Щоб на голову пішло трохи менше пластики, я скачую кульки з фольги і поміщаю його під пластику, розгорнувши її пластом і обклеївши нею кульку. Для формування очей я беру один із своїх різаків, потім видавлюю очниці, прикріплюю маленька кулька-ніс і роблю ніздрі за допомогою зубочистки.

Рот теж видавлюю, ліплю опуклі губки, злегка стискаю віскі і роблю пухкі щічки. Щоб зберегти форму голови і полегшити роботу краще всього спочатку насадити кульку на зубочистку.
Тепер формую тулуб, розкотивши кульку приблизно вдвічі більше голови, і злегка зігнувши його, посадила на латаття. Кріплю голову і починаю ліпити ніжки.

Ніжки виходять з ковбасок, які я умовно поділяю на три частини – дві рівні для стегна і гомілки, і одну поменше для ступні. Трохи згинаю ніжку в коліні і загибаю ступню, потім прорізали пальчики і кріплю ніжку до тулуба. Проробляю те ж саме з другою ніжкою, не забуваючи про розташування пальців, виходячи з того, що одна нога права, а друга – ліва!
Також робляться і ручки, але ковбаски для них, природно, беруться поменше.
Тепер нам потрібно Дюймовочку одягти – для цього необхідно розкачати маленьку смужку пластики і пройтися по ній чимось рифленим для створення текстури, у мене таку текстуру дає рифлений пушер. Смужка кріпиться на груди і виглядає як верхня частина сарафанчика.

Робимо спідничку з двох смужок, так зручніше кріпити їх до тіла фігурки, спереду і ззаду. Смужки теж робимо рифленими і відрізаємо все зайве.

Настав час обзавестися Дюймовочці зачіскою – розкачуємо смужку і нарізаємо її на локони, але не до кінця, а по краю, кріпимо до потилиці. Другу смужку нарізаємо так, щоб один її край став чубчиком, а другий можна було загнути чепчиком. Прикріпивши волоссячко, накладаємо на чепчик смужку рельєфної пластики, як ніби це тасьма на чепчику і кріпимо збоку квітка.

Наша Дюймовочка практично готова, залишилося трохи пригладити деталі, щоб вона виглядала рівною і красивою, робити це можна за допомогою акрилової жорсткої пензлика або пластмасовою стеком з кулькою на кінці. Після випалу при температурі 130 градусів (15 хвилин) фігурку потрібно остудити і розфарбувати акриловими фарбами – чим жорсткіше буде розфарбовування, тим більш гарним результат!